Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2022

KGW wystartowały konkursach. Które zrobiło najsmaczniejszą potrawę?

fot. ML/ KPODR Minikowo

fot. ML/ KPODR Minikowo

Podczas targów „Barwy Lata -Dary Jesieni” rozstrzygnięto kilka# konkursów min. takie jak „Bitwa regionów” oraz „Ziemniak w tradycji kuchni pomorza i kujaw”. Kto w tym roku zwyciężył?

Barwy Lata–Dary Jesieni, Dzień Kukurydzy, Soi, Buraka Cukrowego oraz Ziemniaka – to wydarzenia, które skierowane były przede wszystkim do miłośników rolnictwa oraz ogrodnictwa. Ich celem była promocja i popularyzacja różnych form przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, regionalnych produktów kulinarnych, rękodzieła i sztuki ludowej. Miłośnicy zwierząt mogli także obejrzeć pokaz drobnego inwentarza. W minioną niedzielę w Minikowie pojawiło się ponad 100 wystawców i 5 tys. odwiedzających.

Chętni mogli także uczestniczyć w konkursach „Na najsmaczniejszą odmianę” oraz „Ziemniak w tradycji Kujaw i Pomorza”.
Podczas targów dokonano także podsumowania kilku innych konkursów, takich jak: „Doradca roku” (etap wojewódzki), „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” oraz „Agroliga”. Z kolei lokalne koła gospodyń wiejskich wzięły udział w tradycyjnej już „Bitwie Regionów”.

W powiatowym etapie konkursu Bitwa Regionów komisja wybrała laureatów:
1. Koło Gospodyń Wiejskich „Wieszkowianki” za gęś faszerowaną kaszą i grzybami leśnymi
2. Koło Gospodyń Wiejskich w Wielu za czerninę z szarymi kluskami z Doliny Noteci
3. Koło Gospodyń Wiejskich Szaradowo za pałucką czerninę z owijonką

Z kolei w konkursie Ziemniak w tradycji kuchni Pomorza i Kujaw komisja wybrała laureatów:
1. Koło Gospodyń Wiejskich Pturek za Bambrzok (placek pieczony z ziemniaków tartych)
2. Koło Gospodyń Wiejskich Kobiety Rządzą za Garnuszek Babuni
3. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza za Knedle ze śliwkami

Wyróżnienia: Koło Gospodyń Wiejskich w Królikowie za placki ziemniaczane z kwaśną śmietaną; Koło Gospodyń Wiejskich Wolwark „Koło jak marzenie” za kluchy z kapustą; Marlena Bałka za babeczki ziemniaczane.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)