Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2022

Kierowca opla mógł doprowadzić do tragedii. Miał ponad 1,5 promila

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec gminy# Żnin, który podejrzewając 54-latka o prowadzenie samochodu osobowego pod wpływem alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał patrol. Nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila.

Wczoraj (16.01.22) na stanowisko kierowania żnińskiej komendy, wpłynęła informacja o podejrzeniu prowadzenia w stanie nietrzeźwości przez kierowcę osobowego opla. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że przyjechał on samochodem do sklepu. Zauważył wówczas innego kierowcę, który miał problem z koordynacją ruchową. Wydawało mu się to podejrzane, dlatego bacznie go obserwował. Widząc, że wychodzi ze sklepu z alkoholem zdecydował się go ująć i powiadomił policję.

54-letni kierowca został sprawdzony alkomatem, który wykazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki zdecydowanej postawie zgłaszającego udało się wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii.

Policjanci dziękują za właściwą reakcję i jednocześnie apelują, aby nie pozostawać obojętnym na niebezpieczne zachowania na drodze innych uczestników ruchu. Każda niepokojąca sytuacja, zgłoszona nawet anonimowo, zostanie sprawdzona.

Materiał: podkom. Wioleta Burzych - oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Kiero, w dniu 17-01-2022 19:39:42 napisał:

    Brawo! Brawo! Po trzykroć Brawo !!!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Kapusta młoda
3,99PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)