Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2023

Kierowcy pod obserwacją policyjnego drona. Przejeżdżali na czerwonym świetle

fot. screen z policyjnego drona

fot. screen z policyjnego drona

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" kolejny raz przyglądali się zachowaniom kierowców na drogach# Bydgoszczy. Tym razem przy pomocy drona obserwowali ruch na rondzie Fordońskim oraz na ulicy Fordońskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Kapliczną. Zachowania niektórych kierowców daleko odbiegały od prawidłowych.

W ostatnich dniach bydgoscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wzięli pod lupę zachowanie kierowców na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. Policjanci wykorzystali do tego policyjnego drona. Jak widzimy na załączonym filmie nie wszyscy kierowcy wiedzą, co oznacza czerwony sygnał świetlny. Lekceważąc zmieniające się światła kontynuowali jazdę nie zważając na stworzone w ten sposób niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników drogi.

Równie nieroztropnym podejściem do przepisów ruchu drogowego wykazali się kierujący, którzy zostali namierzeni przez policyjnego drona w rejonie skrzyżowania ulic: Fordońskiej i Kaplicznej w Bydgoszczy. Zapomnieli oni, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych, bezpośrednio przed nim, ani też pojazdu, który zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

24 kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, oznakowania i obowiązujących przepisów musiało liczyć się z konsekwencjami. 10 kierujących ukarano mandatem karnym, a 14 pouczono.

Działania tego typu będą kontynuowane.

link do filmu: https://pliki.policja.gov.pl/sharing/wF35FiVL8 

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (25)

  Kierowca, w dniu 18-01-2023 14:43:02 napisał:

  Łapanki ciąg dalszy...widać, że dziura w budżecie niesamowita. Niestety takich "łapanek" nie robi się w oparciu o ocenę ryzyka tylko w oparciu o prawa biznesu tzn. gdzie mogę najwięcej wydoić... Przykre, ale prawdziwe.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Pan z okna, w dniu 18-01-2023 17:38:30 napisał:

  A czyj-jakiej służby był to dron który latał wczoraj koło 13.15 nad szaberkiem i Hallera nad kominami domów-?

  odpowiedz

  • 1 (9)

  do kierowca, w dniu 18-01-2023 17:38:58 napisał:

  no nie ludzie co za ofermy ma zapłacić mandat za nieudolność i to nazywa łapanką --to weż się za inną robotę do łopaty jak nie potrafisz przejechać bezpiecznie na zielonym świetle chyb że jesteś daltonistą i nie nazywaj się kierowcą --bo inni nie mają problemu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)