Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2021

Kody QR mogą być wykorzystane w edukacji. Projekt szubińskiego liceum

fot. pow.

fot. pow.

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w# Szubinie zakończyło realizację projektu Erasmus+ o zastosowaniu kodów QR w edukacji.

W dniach 7-11 czerwca odbyła się ostatnia zaplanowana w projekcie mobilność. Wirtualnie gościliśmy uczniów z Turcji, Macedonii i Rumunii. Program obejmował użycie platformy genARate do tworzenia zdjęciowych QR kodów o słynnych Polakach, tworzenie filmów o najpiękniejszych polskich miastach i regionach oraz wirtualną wizytę w Toruniu. Młodzież uczestnicząca w projekcie miała również okazję zapoznać się ze szkołą oraz dowiedzieć się ciekawostek o Szubinie. Podczas mobilności wykorzystano następujące narzędzia: padlet, genARate, TedEd, google prezentacje, quizizz oraz kahoot. Rezultaty umieszczone zostały na edukacyjnej platformie Flipgrid. Spotkania odbywały się na platformie Webex.

Pomimo wirtualnej formy spotkania, uczniowie zdobyli dużo nowych doświadczeń i umiejętności oraz zapoznali wielu nowych przyjaciół z zaprzyjaźnionych partnerskich szkół.

Materiał: M. Piekarska - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 15 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)