Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2023

Konkurs "Mistrzowie Energii”. Uczniowie zaangażowani w inicjatywę

fot. powierzone

fot. powierzone

Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w inicjatywie "Mistrzowie Energii" - jest to konkurs przeznaczony dla szkół, który mówi o #dobrych nawykach oszczędzania energii elektrycznej.

Głównym zadaniem podczas inicjatywy było ukazanie naszym uczniom, jak należy dbać o to, by oszczędzać prąd. Poprosiliśmy uczniów o wykonanie prac plastycznych w formie plakatów, które wywiesiliśmy na korytarzu szkolnym oraz omówiliśmy je wspólnie z naszymi uczniami. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących najlepszych sposobów oszczędzania energii. Wspólnie z pracownikami i nauczycielami szkoły napisali i nagrali piosenkę zgodą z tematyką konkursu, a także wykonali, zredagowali i wydrukowali ulotki informacyjne, które potem rozdawali w szkole i poza nią. Razem z nauczycielami i pracownikami szkoły wykonywali eksperymenty, obliczenia, które praktycznie pokazały im w jaki sposób należy oszczędzać prąd, jak prawidłowo korzystać ze sprzętów elektrycznych, by nie czerpały niepotrzebnie więcej prądu, niż to konieczne, uczyły się nawyków gaszenia świateł, jeśli nie przebywają w pomieszczeniu, zauważali, że wyłączanie czujek sprzętów, ładowarek itp. są dobrym sposobem na oszczędność. Uczniowie mimo ograniczonego czasu, byli bardzo zaangażowani w tę inicjatywę, na pewno zdrowe, dobre nawyki oszczędzania prądu będziemy im wpajać przez cały czas podczas wykonywania różnych czynności. Wszystkie nasze działania związane z tą inicjatywą udostępnimy na portalach społecznościowych naszej szkoły, stronie internetowej szkoły oraz stronach miasta.

Materiał: Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)