Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 lutego 2023

Konkurs o nagrodę "Mężny Duch". Można zgłaszać kandydatów

fot. KGPSP

fot. KGPSP

Ruszyła VI edycja konkursu Animus Fortis 2022, którego nagrodą główną jest statuetka będąca miniaturą projektu Pomnika Sanitariusza.# Nagrodą tą dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego-PIB honoruje osoby i instytucje mające szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

Nagroda ANIMUS FORTIS (Mężny Duch) przyznawana jest w dwóch kategoriach:
1. indywidualnej „osobiste męstwo” dla osoby, która w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej. Laureatem nagrody może zostać osoba pełniąca służbę bądź zatrudniona w instytucji realizującej zadania ratownicze, m.in. w straży pożarnej;
2. instytucjonalnej dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany, które pozwalają skuteczniej ratować ludzkie życie.

W bieżącym roku nagroda przyznawana jest za akcje ratownicze, dokonania czy osiągnięcia, które miały miejsce w roku 2022.

Laureatami nagrody Animus Fortis poprzednich edycji konkursu są między innymi: asp. sztab. Grzegorz Ramotowski z Komendy Powiatowej PSP Ełku, mł. ogn. Tomasz Molenda z Komendy Powiatowej PSP w Żninie, st. sekc. Michał Klugowski z Komendy Miejskiej PSP w Toruniu, a także Komenda Główna PSP. Zachęcamy więc do zgłaszania kandydatur osób i jednostek straży pożarnej, w których tkwi „Mężny duch”…

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać osoby oraz instytucje w formie pisemnego wniosku kierowanego do Dyrektora WIM-PIB w terminie do 24 lutego 2023 r. na adres e-mail: dyrekcja@wim.mil.pl lub na adres korespondencyjny: Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy, 04-141 Warszawa, ul. Szaserów 128 z dopiskiem "Konkurs Animus Fortis 2022".

Druki wniosków oraz więcej inf. o konkursie dostępne na stronie WIM-PIB:

https://wim.mil.pl/2023/01/31/zgloszenia-do-vi-edycji-konkursu-animus-fortis-mezny-duch-2022/

Materiał: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z HACCP
59PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)