Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Korzystajmy z uroków zimy z rozsądkiem. Policjanci z apelem

fot. archiwum

fot. archiwum

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkie dzieci ferie. Dla wielu, to czas wyjazdów. Policjanci przypominają, by z uroków zimy# korzystać z rozsądkiem i pamiętać o bezpieczeństwie.

Od dzisiaj (30.01.23) uczniowie szkół naszego powiatu rozpoczęli ferie. Jest to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Niestety część osób korzystając z uroków zimy zapomina o zagrożeniach, które spotkać można w różnych miejscach i różnych sytuacjach.

Właśnie dlatego policjanci przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.
Apelujemy do dzieci:
• By zachowały rozsądek podczas zabaw na śniegu, a do zjazdów na sankach wybierały miejsca oddalone od ciągów komunikacyjnych.
• By nie wchodziły na zamarznięte akweny, co zawsze niesie za sobą spore ryzyko.
• By o swoim miejscu pobytu zawsze informowały rodziców lub innych bliskich.
• By nie nawiązywały relacji z nieznajomymi, a przebywając w domu bez nadzoru rodziców zachowywały się rozsądnie.
• By w sposób bezpieczny korzystał z dróg, nosiły na odzieży elementy odblaskowe, przechodziły przez jezdnię tylko w miejscach wyznaczonych i nie wykorzystywały pasa drogowego do zabaw.
• By podczas wyjazdów na zimowiska bezwzględnie przestrzegały obowiązujących tam regulaminów i słuchały zaleceń opiekunów.
Zwracamy się do rodziców
• By należycie zadbali o bezpieczeństwo dzieci, które ferie spędzą w domach.
• By organizując wyjazdy w góry, dbali o bezpieczeństwo swoich pociech. W tym miejscu przypominamy, że dzieci poniżej 16 roku życia, korzystające z kompleksów narciarskich, zobowiązane są do noszenia kasków ochronnych.
• By ruszali w trasę zawsze trzeźwi, wypoczęci, autem sprawnym technicznie i należycie wyposażonym. Na drodze stosowali się do obowiązujących przepisów, szczególnie dostosowywali prędkość do warunków drogowych.
• By przed wyjazdem właściwie zabezpieczyli mieszkanie/dom i poprosili zaufaną osobę o sprawdzanie dobytku. Niezmierne ważne jest także zachowanie rozsądku podczas publikacji zdjęć z wyjazdów na portalach społecznościowych. Warto powstrzymać się z tym do czasu powrotu.

Korzystając z uroków zimy i ciesząc się wolnymi dniami, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Bądźmy rozsądni i ostrożni.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)