Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 marca 2024

"Krzyż jest znakiem wielkiej miłości". Modlitewne spotkanie w Wielki Piątek

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

„Krzyż jest znakiem wielkiej miłości#, jaką ukochał nas Jezus” – podkreślał w Kcyni biskup Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył wieczornej liturgii w Wielki Piątek.

Miejscem modlitwy było Sanktuarium Krzyża Świętego. – Jezus na drzewie krzyża wyniszczył siebie tak bardzo, by ukazać ogrom miłości Boga do człowieka – mówił bp, dodając, że krzyż jest znakiem życia wiecznego, a nie śmierci. – Przez swoją śmierć na krzyżu Pan Jezus otworzył przed nami bramy nieba – dodał.

Stąd – jak podkreślił bp Włodarczyk – krzyż dla wierzących staje się „pomostem”. – Bez śmierci Jezusa, tego doświadczenia miłości Boga do człowieka, nie bylibyśmy w stanie przejść przez tę przepaść, jaka nas dzieli od Niego. Więc krzyż staje się dla nas znakiem zwycięstwa, sztandarem, pod którym idziemy i powinniśmy być z tego dumni – mówił.

Ordynariusz przypomniał, że Jezus dobrowolnie wziął na siebie winy wszystkich ludzi. – Nawet tych, którzy bezpośrednio przyczynili się do Jego pojmania, skazania i ukrzyżowania. Pomimo, że Go tak potraktowali, Jezus nie przestał ich kochać, a Jego rany mogły stać się dla nich źródłem przebaczenia i uzdrowienia. Jesteś kochany, Jezus przebacza ci twoje grzechy, On cię odkupił przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie – zakończył bp Krzysztof Włodarczyk.

Modlitewne spotkanie w Wielki Piątek składało się z liturgii Słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 55 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)