Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Laserowy paintball. Dzień zakończony śpiewem przy ognisku

fot. powierzone

fot. powierzone

Klasa 1 OWB na szkoleniu #w Pólko - dzień drugi.

Pobudka godzina 7:30 – zaprawa poranna, która przebiegała przy pięknej słonecznej aurze. Godzina 8.30 zbiórka na śniadanie. Dziś bowiem gra terenowa Laser tag, czyli laserowy paintball to gra, w które rolę pocisku pełni fala podczerwieni wypływająca przez czujniki zainstalowane na ekwipunku drugiego gracza. Po przeprowadzeniu instruktażu oraz zasad bezpieczeństwa przez instruktora ,,Wąskiego" każdy kadet otrzymał zestaw: karabinek plus opaskę na głowę. Ustalono teren gry oraz nastąpił wybór dwóch drużyn, zespół czerwonych i niebieskich.Każda z drużyn opracowała plan strategiczny oraz taktyczny na zwycięstwo.W miarę upływu czasu wzrasta doświadczenie i sposób obrony oraz przeciwdziałania połączone z dynamiczną zmianą taktyki. W trakcie nastąpiła zmiana reguł gry a mianowicie zwiększono liczbę tzw. żyć, która to najprawdopodobniej wyłoni zwycięzcę. Wygrali czerwoni, którzy podnieśli ręce z karabinkami w górę w geście triumfu. Przerwa na obiad godz.13.30. Po przerwie strzelanie z karabinka pneumatycznego w pozycji stojącej, klęczącej i leżącej oraz pierwsza pomoc. Dzień zakończono śpiewem przy ognisku.Godz.22.00 Capstrzyk!!

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)