Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

07 października 2021

Lekcje z ZUS-em. Poruszono m.in. kwestię ubezpieczeń społecznych

fot. pow.

fot. pow.

Do ekonomistów z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w# Szubinie przyjechała Pani Joanna Karszina – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziale ZUS Bydgoszcz.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży w tak ważnych kwestiach jak: ubezpieczenia społeczne, zasada solidaryzmu społecznego, potrzeba ubezpieczenia się w czasie aktywności zawodowej i konieczność indywidualnego dbania o emerytalną przyszłość. Takie spotkanie z praktykiem z zakresu ubezpieczeń społecznych, uczy wzajemnej odpowiedzialności wobec osób z różnych pokoleń oraz daje praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Projekt „Lekcje z ZUS” zawiera treści z podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik ekonomista i jego realizacja została także wpisane do innowacji pedagogicznej „AKTYWNI, PASYWNI, ZBILANSOWANI” prowadzonej dla zawodu technik ekonomista.

Materiał: Agnieszka Bubczyk - ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)