Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

04 października 2021

Licealiści na wycieczce. Zwiedzili m.in. kopalnię soli w Kłodawie

fot. pow.

fot. pow.

28 i 29 września uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im.# S. Wyspiańskiego w Szubinie wzięli udział w wycieczce do Łodzi i okolic.

Na początku młodzież odwiedziła Muzeum Farmacji, gdzie podziwiała meble apteczne z XIX w., historyczny sprzęt i dokumenty apteczne. Po zakwaterowaniu w hotelu uczniowie spędzili miły wieczór w kinie, mieszczącym się w Manufakturze – odrestaurowanych budynkach fabrycznych Łodzi. Następnego dnia czas wypełniła wizyta i zabawa w Centrum Nauki i Techniki, po której uczniowie udali się do Muzeum Włókiennictwa, gdzie obejrzeli wystawę: „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”, nawiązującą do życia łódzkich robotników. Podczas spaceru z przewodnikiem młodzież poznała interesujące fakty z historii miasta, ciekawe miejsca na ul. Piotrkowskiej i pobliskich kamienicach. Na uwagę zasługuje charakterystyczny układ urbanistyczny tego miasta, różniący się od miast na naszych terenach.

Niezapomnianym wrażeniem dla licealistów, szczególnie dla uczestników projektu „Kreatywnie i zdrowo”, było zwiedzanie Kopalni Soli w Kłodawie, która jest jedyną działającą kopalnią udostępnioną dla zwiedzających. Wspaniale było zjechać ponad 600 m. w dół i wędrować kopalnianymi korytarzami, podziwiając jedyne w Polsce złoża różowej soli.

Podczas wyjazdu wszyscy uczniowie zintegrowali się, nawiązali relacje z kolegami z innych klas.

Wycieczka, pierwsza po długim czasie spędzonym w izolacji, na długo pozostanie w pamięci uczniów szubińskiego ogólniaka.

Materiał: A. Kasprzak - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)