Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2021

Licealiści uczestniczyli w warsztatach robienia mydła. Pokaz pierwszej pomocy

fot. pow.

fot. pow.

24 czerwca, uczniowie liceum uczestniczyli w# warsztatach robienia mydła.

Wykorzystując masę glicerynową, olejki zapachowe, barwniki i dodatki kwiatowe licealiści tworzyli swoje autorskie mydełka, które po zapakowaniu mogli zabrać do domu. Pachniało w całej szkole... Warsztaty mydlarskie są super zabawą, dzięki której uczniowie poznali proste sposoby na wykonanie ekologicznego mydła i dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa ono w naszym życiu codziennym.

Natomiast drużyna sanitarna zorganizowała pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej na festynie z okazji Dnia dziecka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Młodzi „ratownicy” przygotowali symulację wypadku samochodowego. Poszkodowanym zabezpieczono złamanie otwarte ręki, złamanie podstawy czaszki, zastosowano automatyczny defibrylator zewnętrzny.
Pozostali uczniowie rywalizowali w grach planszowych.

Podczas Tygodnia Kreatywności wszyscy uczniowie świetnie się bawili, zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności, reintegrowali się.

Materiał: A.Marchlewska - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)