Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

28 września 2023

Licealiści w niemieckim Bergen. Udział w międzynarodowym projekcie

fot. powierzone

fot. powierzone

Od 19 do 24 września młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego #w Szubinie uczestniczyła w międzynarodowym projekcie - Dniach Pokoju Anny Frank – który odbył się w niemieckim Bergen.

Specjalnie na tę okazję uczniowie przygotowali oparty na Dzienniku Anny Frank musical Liebe Kitty. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i profesjonalnym instruktorom z Teatru w Celle przedstawienie wypadło znakomicie i spotkało się z gorącym aplauzem zgromadzonej w Stadthaus w Bergen międzynarodowej publiczności.

Podczas kilkudniowego pobytu w Bergen uczniowie nie tylko uczestniczyli w próbach do spektaklu,

ale również zwiedzali okolice. Odwiedzili piękne miasto Celle z  zamkiem, synagogą i licznymi domami z muru pruskiego oraz teren byłego obozu koncentracyjnego Bergen – Belsen, w którym zginęła Anna Frank.

Młodzi ludzie z  Niemiec, Holandii, Czech i Polski  mieli okazję poznać się, wymienić doświadczenia oraz podszkolić znajomość języków obcych.

Wyjazd został sfinansowany przez Fundację Konrada Adenauera, miasto Bergen, Powiat Nakielski i Burmistrza Szubina.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)