Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

27 lutego 2023

Mali astronauci w "Kosmicznej podróży”. Niezwykła przygoda przedszkolaków

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 24 lutego o godzinie 18.00 wystartowaliśmy z Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze #w „Kosmiczną podróż”.

Zanim to zrobiliśmy, wszyscy uczestnicy zabawy musieli jednak spełnić kilka warunków:
Po pierwsze: przejść pomyślnie test skanowania dłoni;
Po drugie: przyjąć od grupy NASA identyfikator astronauty;
Po trzecie: mieć założoną piżamę i posiadać własną latarkę.

Każdy mały kosmonauta, który przeszedł pomyślnie test, udał się w magiczną i niezapomnianą podróż. Przewodnikami w tej wyprawie były: p. Magdalena Skalska oraz p. Natalia Kalka-Markowska.

Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały ciekawostek o kosmosie. Wykonaliśmy wspólnie „kosmiczne doświadczenia” oraz „galaktyczną zabawę plastyczną”. Odbyła się „kosmiczna kolacja”, „dyskoteka w gwiazdach” oraz „księżycowe kino”. Wybraliśmy się również na „kosmiczny spacer” z latarkami, które pomogły nam poszukać gwiezdnych znaków wyznaczających drogę do multimedialnych zadań.

Nasze działania maiły także na celu wpieranie rozwoju procesów integracji zmysłów. Kosmiczne zabawy miały charakter polisensoryczny. A do ich realizacji wykorzystaliśmy liczne pomoce dydaktyczne oraz sprzęty (przedszkolne/szkolne) do integracji sensorycznej.

Serdecznie dziękujemy Wam kochane dzieci za tą wspaniałą przygodę. Cudownie było widzieć Waszą radość, szczęście i te emocje… wspaniale było słyszeć, że to był „najwspanialszy dzień w Waszym życiu”… Dziękujemy również: p. Annie Czubek, p. Justynie Kulpińskiej oraz p. Hannie Nowackiej za wsparcie i pomoc podczas „Kosmicznej przygody”.

W lutym została zorganizowana w naszym przedszkolu zbiórka pieniędzy na zakup dmuchańca dla dzieci. Zabawy z wykorzystaniem dmuchanych zamków przynoszą wiele radości dzieciom, ale również wpływają pozytywnie na ich rozwój psychoruchowy: pozwalają wyładować energię, pozbyć się negatywnych emocji, wzmacniają układ mięśniowy, a także wpływają korzystnie na integrację zmysłów młodego człowieka.

Fundusze na ten cel staramy się pozyskiwać z różnych źródeł takich jak, m.in.: organizacja kiermaszu Walentynkowego oraz z okazji „Dnia Kobiet”, a także poprzez wsparcie sponsorów.

Wydarzenie pt. „Kosmiczna noc” miało na celu wsparcie zbiórki pieniędzy na zakup dmuchańca dla dzieci. Zatem dokładamy kolejną cegiełkę, która zbliży nas do spełnienia marzeń naszych przedszkolaków.

Materiał: Natalia Kalka-Markowska, Magdalena Skalska

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)