Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

27 lutego 2023

Mali astronauci w "Kosmicznej podróży”. Niezwykła przygoda przedszkolaków

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 24 lutego o godzinie 18.00 wystartowaliśmy z Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze #w „Kosmiczną podróż”.

Zanim to zrobiliśmy, wszyscy uczestnicy zabawy musieli jednak spełnić kilka warunków:
Po pierwsze: przejść pomyślnie test skanowania dłoni;
Po drugie: przyjąć od grupy NASA identyfikator astronauty;
Po trzecie: mieć założoną piżamę i posiadać własną latarkę.

Każdy mały kosmonauta, który przeszedł pomyślnie test, udał się w magiczną i niezapomnianą podróż. Przewodnikami w tej wyprawie były: p. Magdalena Skalska oraz p. Natalia Kalka-Markowska.

Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały ciekawostek o kosmosie. Wykonaliśmy wspólnie „kosmiczne doświadczenia” oraz „galaktyczną zabawę plastyczną”. Odbyła się „kosmiczna kolacja”, „dyskoteka w gwiazdach” oraz „księżycowe kino”. Wybraliśmy się również na „kosmiczny spacer” z latarkami, które pomogły nam poszukać gwiezdnych znaków wyznaczających drogę do multimedialnych zadań.

Nasze działania maiły także na celu wpieranie rozwoju procesów integracji zmysłów. Kosmiczne zabawy miały charakter polisensoryczny. A do ich realizacji wykorzystaliśmy liczne pomoce dydaktyczne oraz sprzęty (przedszkolne/szkolne) do integracji sensorycznej.

Serdecznie dziękujemy Wam kochane dzieci za tą wspaniałą przygodę. Cudownie było widzieć Waszą radość, szczęście i te emocje… wspaniale było słyszeć, że to był „najwspanialszy dzień w Waszym życiu”… Dziękujemy również: p. Annie Czubek, p. Justynie Kulpińskiej oraz p. Hannie Nowackiej za wsparcie i pomoc podczas „Kosmicznej przygody”.

W lutym została zorganizowana w naszym przedszkolu zbiórka pieniędzy na zakup dmuchańca dla dzieci. Zabawy z wykorzystaniem dmuchanych zamków przynoszą wiele radości dzieciom, ale również wpływają pozytywnie na ich rozwój psychoruchowy: pozwalają wyładować energię, pozbyć się negatywnych emocji, wzmacniają układ mięśniowy, a także wpływają korzystnie na integrację zmysłów młodego człowieka.

Fundusze na ten cel staramy się pozyskiwać z różnych źródeł takich jak, m.in.: organizacja kiermaszu Walentynkowego oraz z okazji „Dnia Kobiet”, a także poprzez wsparcie sponsorów.

Wydarzenie pt. „Kosmiczna noc” miało na celu wsparcie zbiórki pieniędzy na zakup dmuchańca dla dzieci. Zatem dokładamy kolejną cegiełkę, która zbliży nas do spełnienia marzeń naszych przedszkolaków.

Materiał: Natalia Kalka-Markowska, Magdalena Skalska

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zadaj pytanie
20PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)