Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2021

Międzynarodowy projekt w szkole. Tydzień Anny Frank

fot. pow.

fot. pow.

W ubiegłym tygodniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego# w Szubinie uczestniczyli w międzynarodowym projekcie - Tygodniu Pokoju Anny Frank. Wirtualnie spotkaliśmy się z młodzieżą z Niemiec, Holandii i ze Śremu. Głównym tematem dyskusji były prawa człowieka w kontekście II wojny światowej oraz obecnie.

W ramach poniedziałkowych zajęć poznawaliśmy się bliżej, dokonaliśmy prezentacji swoich miast, a wieczorem chętni uczestnicy mogli wziąć udział w wieczorze gier. Następnego dnia rozmawialiśmy o kulturze pamięci poszczególnych narodów oraz o mechanizmie działania nazizmu. W środę odbyła się dyskusja na temat historii dzieci w systemie nazistowskim. Szczególnie ciekawym punktem projektu była rozmowa z Juliusem Maslovatem - mężczyzną, który jako dziecko przetrwał pobyt w obozie Bergen-Belsen. Czwartek zaczął się tematyką dzieci w tym obozie. Poznaliśmy historie Hetty Verolme, Yvonne Koch, Ceiji Stojka oraz Henrietty Kelly. Potem opisana została obecna sytuacja Romów i ich dyskryminacja. Piątkowy poranek poświęciliśmy na stworzenie prezentacji podsumowujących projekt, które później każda z grup przedstawiła.

Będziemy miło wspominać ten tydzień, pomimo problemów technicznych. W naszej pamięci na długo pozostaną słowa Juliusa Maslovata: “Pamiętajcie, że druga wojna światowa nie zaczęła się bronią, a słowami. Poprzez znęcanie się i odbieranie ludziom praw. Bądźcie świadomi, gdy tak się będzie działo. Przeciwstawcie się temu, jeśli będziecie mogli”.

Materiał: Julia Nowicka i Paulina Stepczyńska kl. IIg

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)