Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

18 września 2022

Ministerstwo dało "zielone światło". Czwarta dawka dla wszystkich

fot. Ministerstwo Zdrowia

fot. Ministerstwo Zdrowia

Szczepienie drugą dawką przypominającą będzie # wykonywane preparatami przeciw wariantom Omikron BA.1 lub BA.4/5. W blisko 90 proc. przypadków chronią one przed ciężkim przebiegiem choroby COVID-19 lub hospitalizacją.


– W ostatnich dniach rośnie liczba zakażeń. Na szczęście liczba hospitalizacji jest wciąż na stabilnym, stosunkowo niskim poziomie. Najlepszą metodą walki z koronawirusem są szczepienia. Dotychczas wystawiliśmy 5 mln e-skierowań na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-10. W nocy z 15 na 16 września wystawimy kolejnych 5,8 mln – mówi Adam Niedzielski.

Pierwszeństwo w szczepieniu drugą dawką przypominającą mają osoby z grup ryzyka: w wieku 60+, z chorobami przewlekłymi, z zaburzeniami odporności, personel medyczny, który ma kontakt z chorymi lub materiałem zakaźnym oraz mieszkańcy i pracownicy placówek opieki długoterminowej.

– Już 16 września w kalendarzach punktów szczepień będą wolne terminy, aby zapisać się na szczepienie nawet na ten dzień  – zapewnia minister zdrowia.

Pacjenci, którzy zgłoszą się na szczepienie, otrzymają szczepionkę adaptowaną, którą aktualnie ma punkt szczepień.

– Wszystkie obecnie dopuszczone do obrotu szczepionki adaptowane są równie skuteczne– podkreśla Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

We wrześniu do Polski powinno trafić ok. 4 mln dawek szczepionek celowanych na Omikron BA.1 i BA 4/5. Już teraz blisko tysiąc punktów zamówiło 128 tys. dawek szczepionki Omikron BA.1.

materiał: Ministerstwo Zdrowia

Oceń artykuł: 4 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (26)

  Krytyk , w dniu 18-09-2022 13:04:25 napisał:

  Na logikę, czwarta dawka preparatu dwu dawkowego. Kto z kogo głupka robi

  odpowiedz

  • 2 (12)

  19tysięcywynagrodzenia, w dniu 18-09-2022 15:21:09 napisał:

  Wyprane z reszty szarych komórek staruchy już się ustawiają w kolejkę, wypinając tyłki czy to do zastrzyku, czy po to że lubią być dymani przez rząd. Im to już obojętne, ceny wszystkiego razy 2 albo 3 ale trzynastka i czternastka wpadnie, na wódeczkę i plasterek serka będzie.

  odpowiedz

  • -7 (13)

  Ben, w dniu 18-09-2022 16:15:52 napisał:

  Do 19 ty śmieciu nierobie my nie zginiemy bo jesteśmy przyzwyczajeni do kryzysów. Nie pierwszy i nie ostatni a ty łajzo nie . Ja mam emerytury 4800 netto ciężko pracowałem jako spawacz i nie narzekam ,a czternastki nie otrzymuje no o dobrze niech dostają ci co mają małe emerytury no i z tym się zgadzam . Ale ty jak rozumiem nierób po zupkę do opieki ,bo nie chce się pracować. Śmieć zawsze będzie zerem. J

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (5)

  19, w dniu 18-09-2022 17:49:23 napisał:

  no robota to glupota ja tez tylko biore od mopsu ile sie da na maksa pracowac za minimalna napewno nie bede nie oplaca sie niech mnie panstwo utrzymuje a zupki dobre daja a co do covida ktos w to jeszcze sie bawi ja juz dawno o tym cyrku zapomnialem

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Ja, w dniu 18-09-2022 18:20:17 napisał:

  Wszyscy to znaczy posłowie senatorowie i reszta tych co się szczepio mają pierwszeństwo pokażcie jak stoicie w kolejce po szczep numer,4

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Ja, w dniu 19-09-2022 10:11:10 napisał:

  Ministrze daję wam zielone światło szczep 4 dla wszystkich z ministerstwa dajcie przykład.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  No, w dniu 22-09-2022 19:36:25 napisał:

  Mam nadzieję że jeszcze trochę dobierze się wam do dupy za te szczepienia tyle powikłań i śmierci mordercy i kłamcy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)