Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

22 października 2020

Modernizacja budynku Domu Kultury w Szubinie. Postępy prac są widoczne

fot. Paweł Pietroń

fot. Paweł Pietroń

Budynek Szubińskiego Domu Kultury zrobił kilka# kroków wprzód. Stało się to za sprawą prowadzonej modernizacji obiektu. Postępy prac widoczne są wewnątrz i z zewnątrz budynku.

22 października miała miejsce kolejna wizyta na placu budowy celem przekazania informacji lokalnemu społeczeństwu o postępach prac, w nazwanym przez nas „raporcie”. Przygotowaliśmy go na podstawie widzianych zmian oraz rozmowy z inżynierem budowy.
Dzień po publikacji ósmego raportu firma odpowiedzialna za modernizację obiektu rozpoczęła montaż okien. Pojawiło się wówczas także zbrojenie nowej ściany bocznej wejścia do budynku. Dziś już zalanej betonem wraz ze stropem pomieszczenia na piętrze. Jednak nie jest to koniec prac w tym obszarze, ponieważ niebawem pojawi się dodatkowy element architektoniczny, który będzie wysunięty o blisko pół metra poza obszar szklanej ściany. Po przygotowaniu instalacji wentylacyjnej od wewnątrz budynku na teren budowy przetransportowane zostały klimatyzatory, które niebawem trafią na dach budynku.

W sali widowiskowej rozebrano starą, ponad 60-cio letnią konstrukcję sceny. Stanowiły ją drewniane pale osadzone bezpośrednio na ziemi. W związku z powyższym w pewnym stopniu były one przegniłe, spróchniałe i naruszone przez korniki. Zastąpi je nowa i bezpieczna konstrukcja. W większości pomieszczeń pojawiła się instalacja elektryczna, teleinformatyczna oraz oświetlenia ewakuacyjnego. W łazienkach zamontowano stelaże do podwieszanych mis ustępowych, natomiast w piwnicy zamurowano dawne otwory okienne i wylano pierwszą warstwę posadzek. Dawna Galeria Plama’s zmienia swoje oblicze. Po wykuciu nowych otworów i wstawieniu szerokich okien przyszedł czas na kładzenie tynków. Te już się pojawiły w pomieszczeniu, gdzie kiedyś swoje próby miał zespół śpiewaczy Jesienny Kwiat.

Niebawem rozpoczną się prace na elewacji budynku.

Szubiński Dom Kultury realizuje projekt: „Nadbudowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja Szubińskiego Domu Kultury”, którego celem jest „Wzrost ożywienia społecznego i gospodarczego na obszarze miasta i gminy Szubin” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry Działania 6.4. Rewitalizacja oraz inwestycje w infrastrukturę edukacyjną w ramach ZIT Poddziałanie 6.4.1 Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Majster, w dniu 23-10-2020 06:35:07 napisał:

  Dlaczego stalowe belki stropowe nie były zabezpieczone przed korozja przed instalacja . Widac ze czesc została pomalowana po instalacji. Słabo to wyglada bardzo. Co na to kierownik budowy ??

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 23-10-2020 15:59:43 napisał:

  Jan

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Członek , w dniu 23-10-2020 21:42:08 napisał:

  Czy Przewodniczący Osiedla bloków mieszka na swoim osiedlu czy mieszka w Wolwarku ????? Panie Burmistrzu to moze Pan udzieli odpowiedzi na to pytanie. Burmistrzu Arturze Michalaku -wracaj jak najszybciej.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jan, w dniu 24-10-2020 18:08:05 napisał:

  Proponuję klimatyzatory ustawić przed oknami dyr jeszcze domu kultury i oknami burmistrza

  odpowiedz

  • 1 (1)

  LewPawełek, w dniu 25-10-2020 10:09:04 napisał:

  Ciekawe czy robotnicy pracują w maseczkach, a ściany są na bieżąco dezynfekowane i czy ozonowanie są izby? Cząsteczki wirusa mogą utknąć między szczelinami i przy późniejszym pękaniu spoin mogą się wydostać do pomieszczeń i dojdzie do nowych zakażeń. Tylko tak poradzimy sobie w walce z tą straszliwą pandemią. Mówili w telewizji.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Jan szp, w dniu 25-10-2020 11:10:04 napisał:

  Dwa razy pisalem sprostowanie i nie zostal przyjety

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Jan szp, w dniu 25-10-2020 11:59:38 napisał:

  Nie przyjeto moich sprostowan na drugi dzien wystosowalem pismo do burmistrz Jesli chodzi o Wolwark jest to pieknie rozwijajaca sie wies Kosultacji w sprawie klimatyzatoro nikt z nami nie uzgadnial bo czynnik lud:ki sie nieliczy Jako przewodniczacy czymam puls na tej sprawie Niedlugo ukaze sie.artykul w gaxecie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Kwasy...
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Zabiegi odmładzające
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Lakiernictwo
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wypożyczalnia samochodów
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)