Dziś mamy 28 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2023

Mundurowi na festynie. Z oferty policjantów chętnie korzystały dzieci

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W Szubinie odbył się festyn profilaktyczny, do udziału w którym, zostali zaproszeni #szubińscy i nakielscy policjanci. Mundurowi przygotowali dla uczestników przedsięwzięcia różne atrakcje.

Mundurowi zostali zaproszeni do udziału w festynie organizowanym przez Urząd Miejski w Szubinie. Policjanci przygotowali dla uczestników przedsięwzięcia liczne atrakcje.

Z oferty przygotowanej przez mundurowych korzystały przede wszystkim dzieci, które miały okazję odbić na pamiątkę swoje linie papilarne, zagrać w grę edukacyjną, obejrzeć radiowóz oraz motocykl. Nie brakowało też chętnych do kolorowania i rozwiązywania krzyżówek profilaktycznych, tym bardziej, że za zaangażowanie mundurowi rozdawali odblaskowe drobiazgi. Festyn był też okazją, aby rozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa i codziennej pracy mundurowych.

Policjanci przygotowali atrakcje również dla dorosłych uczestników targów. Ci mogli przejść przygotowany tor w alkogoglach i narkogoglach. Są to okulary, w których każdy, kto je założy widzi otoczenia w taki sposób, jakby był pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Chętnych do zmierzenia się z torem z założonymi goglami nie brakowało.

Festyn był też świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Uczestnicy festynu mogli dowiedzieć się od funkcjonariuszy między innymi, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby, jakie dokumenty winien złożyć oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji. Policjanci przygotowali dla kandydatów ulotki informacyjne oraz materiały promocyjne zachęcające do wstąpienia do służby.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)