Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2022

Na rowerach do Brzózek. Zwieńczeniem rajdu było ognisko nad brzegiem Noteci

fot. powierzone

fot. powierzone

W przepięknych okolicznościach natury upłynął dzień klasy # 2 mh. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na rajd rowerowy do miejscowości Brzózki.

Wieś położona wśród urokliwych łąk i lasów słynie z ogromnych drewnianych rzeźb, znajdujących się przy posesjach i wiejskich zagajnikach. Przedstawiają one tradycyjne zawody - pszczelarza, rybaka, kowala, ale są i elementy nowe, jak choćby sowia czy kocia ławka, a także przydrożne kapliczki z malowidłami stróżujących we wsi aniołów. Dużą atrakcją Brzózek są również murale inspirowane obrazami Vincenta van Gogha.

Wycieczka rozpoczęła się na Przestani Nakielskiej od omówienia przez pana Bugusława Rydzyńskiego zasad bezpieczeństwa w ruchu rowerowym i trasy rajdu. Pierwszy formalny przystanek miał miejsce pod dębem Bartkiem w Potulicach. Niestety, niesforny łańcuch kolegi Konrada, wymuszał częstsze postoje. Ostatecznie udało się dojechać do celu. Jako że trasa nie była długa, mogliśmy pozwolić sobie na przyjrzenie się z bliska rzeźbom, zrobienie pamiątkowych zdjęć, pobujanie się na zawieszonej na przydrożnym drzewie huśtawce, a nawet pogłaskanie przyjaźnie nastwionego do turystów konia.

Zwieńczeniem rowerowej wycieczki było wspólne ognisko nad brzegiem Noteci, pieczenie kiełbasek i dzielenie się wrażeniami z przebiegu rajdu i nie tylko. Opiekunami wyjazdu byli: panie Justyna Michalska i Agnieszka Michalska oraz pan Bogusław Rydzyński.

materiał: Justyna Michalska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)