Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 maja 2022

Na rzecz seniorów. Wspólne działania Policji i Straży Pożarnej

fot. pow.

fot. pow.

W Domu Dziennego Pobytu w Nakle policjanci i strażacy przeprowadzili #spotkanie profilaktyczne dla Seniorów. Omówiono wiele ważnych kwestii, mających wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo tej grupy odbiorców.

Wczoraj (11.05.22) w Domu Dziennego Pobytu w Nakle, zajęcia dla Seniorów wspólnie prowadzili policjanci i strażacy z miejscowych komend powiatowych. Spotkanie zorganizowano z myślą o bezpieczeństwie tej grupy odbiorców.
Policjantki omówiły, jak działają oszuści, którzy często wykorzystują łatwowierność Seniorów. Mowa była o przestępstwach na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Prelegentki przestrzegały też przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem Internetu informując, że przestępcy wykorzystując znajomości wirtualne również wyłudzają pieniądze, często podając się za żołnierzy, czy lekarzy przebywających na misjach zagranicznych.

Spotkanie było również okazją do promowania tzw.: „Koperty życia". W karcie, która stanowi jeden z elementów „Koperty życia” znaleźć można informacje na temat danych jej właściciela, telefony kontaktowe do najbliższych, informacje o przebytych chorobach, zażywanych lekach oraz alergiach. Informacje te są bardzo ważne dla służb udzielających pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia życia.

Seniorzy mieli okazję dowiedzieć się także ważnych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówili je, a także zaprezentowali strażacy z KP PSP w Nakle. Pod ich czujnym okiem była też możliwość sprawdzenia nabytej wiedzy i poznanych umiejętności.

Uczestnicy spotkania otrzymali od mundurowych odblaski, które mają zwiększyć ich bezpieczeństwo na drogach, a także „Koperty życia”.


Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)