Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2021

Nadzwyczajna sesja radnych gminy Szubin. Podjęto kilka uchwał

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

19 lipca2021r. w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyła się# nadzwyczajna XXXV sesja Rady Miejskiej w Szubinie, kolejny raz w tym roku w trybie zdalnym.

Obrady poprowadziła Pani Anna Kijowska – Przewodnicząca Rady.

Przewodnicząca przywitała obecnych w ratuszu Burmistrza Szubina – Mariusza Piotrkowskiego, Skarbnik Gminy Szubin – Wiolettę Martek, wiceprzewodniczącego Remigiusza Remigiusza Kasprzaka, obsługę informatyczną Urzędu i biura rady oraz wszystkich zgromadzonych przed komputerami radnych, kierowników jednostek organizacyjnych, pracowników ratusza i mieszkańców gminy.

Obowiązki sekretarza obrad pełnił radny Remigiusz Kasprzak.

Podczas sesji uczczono minutą ciszy pamięć Pani Wandy Szkulmowskiej, laureatki Medalu Honorowego Sędziwoja z Szubina.

Następnie Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski przedstawił sprawozdanie międzysesyjne z działalności Urzędu Miejskiego za okres 26.06.2021 r. do 18.07.2021 r.

Ponadto radni podjęli poniższe uchwały:

 • w sprawie wyznaczenia na terenie Gminy Szubin linii komunikacyjnej o charakterze użyteczności publicznej w publicznym transporcie zbiorowym
 • w sprawie w sprawie ustalenia cen i opłat dodatkowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Szubin
 • w sprawie zarządzenia poboru w drodze inkasa podatków od osób fizycznych wpłacanych w formie łącznego zobowiązania pieniężnego oraz podatków: rolnego, od nieruchomości i leśnego niestanowiących łącznego zobowiązania pieniężnego oraz określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso
 • w sprawie uchwały zmieniającej wieloletnią prognozę finansową gminy Szubin
 • zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Szubin na 2021 rok

W ramach wolnych głosów radna Stachowiak zapytała, czy w ramach trwającego Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021 zostaną utworzone na terenie gminy Szubin dodatkowe mobilne punkty spisowe. Pozostając przy głosie radna poprosiła o informację dotyczącą Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Na zakończenie Przewodnicząca Rady podziękowała wszystkim za udział w obradach i dodała, że kolejna sesja planowana jest na 26 sierpnia 2021 roku.

Materiał: UM Szubin 

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  pasażerka PKS-a od zarania czasu, w dniu 19-07-2021 15:29:34 napisał:

  Panie Burmistrzu , Czas najwyższy uruchomić linie komunikacyjne do ościennych miejscowości ,np do Retkowo -Szubin o godz. 5,50/wyjazd z Retkowa, po to ,żebyśmy pasażerowie PKS-a zdążyli do pracy , do lekarza , na zakupy , uczniowie na praktyki, itp

  odpowiedz

  • -4 (8)

  No , w dniu 19-07-2021 18:05:18 napisał:

  Od dzisiaj pks już jeździ na tej Lini od września będzie więcej połączeń Bez przesady dać palec chcą rękę. Na prawko pora iść

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  Ja, w dniu 19-07-2021 18:07:35 napisał:

  Tak jest. Zgadzam się. Tylko brać wołać i rzadac. To nie koncert życzeń a zycie

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Brygida, w dniu 20-07-2021 08:36:41 napisał:

  Czerwcowa sesja nie odbyła się już w trybie zdalnym, a teraz mimo najniższego wskaźnika zakażeń COVID zdecydowano aby zorganizować ją w trybie zdalnym. Czyżby radni przebywali na wakacjach i aby nie stracić części diety zorganizowano w ten sposób sesję? Społecznicy niby, oddani sprawie samorządu i mieszkańców…

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Ania, w dniu 20-07-2021 10:24:08 napisał:

  Zdalne sesje, odwołane Dni Szubina, zamknięte świetlice, itd Pandemia pasuje Szubinowi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (8)

  w, w dniu 20-07-2021 12:24:26 napisał:

  Aniu, pandemia pasuje nie Szubinowi, tylko urzędasom szubińskim.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Włościanka, w dniu 20-07-2021 14:45:41 napisał:

  Pandemia pokazała, że wystarczy 1/10 urzędników. Reszta zastąpi Ukraińców. Już kilkanaście miesięcy tylko co dziesiąty pracuje. Po co Urząd Miejski jak jest Starostwo? Inne przechowalnie biurw też niepotrzebne; dać bezdomnym na mieszkania.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Gaas, w dniu 20-07-2021 15:29:15 napisał:

  Ale wy wszyscy narzekacie. Brawo nygole. Żadna władza wam nie pasuje w każdej władzy szubina wszystko jest robione źle. A wy sami tylko pieprzyc anonimowo potraficie w swoich ogródkach. "urzędasy"???? - a czyją wina że jesteś robolem? Trza się było uczyć, jedni mogą a Ty nie musisz? Aa państwo da :/

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Ania, w dniu 20-07-2021 18:25:17 napisał:

  W, piszę Szubinowi, ale myślę tak jak Ty i wstyd mi za nich. Z nas. Bo też jestem szubinianką i byłam urzędniczką. Młodzi dzisiaj są leniwi i roszczeniowi a pracy w urzędzie nie szanują. I taka atmosfera idzie na całe miasto.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  POLONISTKA OD 7 BOLEŚCI, w dniu 20-07-2021 20:29:25 napisał:

  do Ja Nie wypowiadaj się w sprawie komunikacji , najpierw z tobą do szkoły RZADAC piszemy przez Ż a nie jak ty piszesz , a pózniej wypowiadaj się w sprawach waŻNYCH

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Meble kuchenne
Budowa stanu surowego
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)