Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

23 września 2021

Najpiękniejszy ogródek dla pszczół. Znamy zwycięzców konkursu

fot. pow.

fot. pow.

Z roku na rok zmniejsza się liczba pszczół w# Polsce. Ich populacja zmniejsza się o kilkanaście procent rocznie, a przecież pszczół nie da się nikim zastąpić. Problem wymierania pszczół to teraz nasz problem. Większość produkcji żywności a także istnienie ogromnej ilości różnych roślin oraz zwierząt zależy od pracy pszczół.

To przecież pszczoły zapylają rośliny. To dzięki pszczołom rosną warzywa i owoce, którymi żywią się nie tylko ludzie, ale i wiele gatunków zwierząt. Pszczoły były, są i zawsze będą ważną i nieodłączną częścią ekosystemu.

Dlatego z okazji Światowego Dnia Pszczół (obchodzonego 20 maja) w Zespole Szkół w Szubinie zorganizowano konkurs na najpiękniejszy ogródek dla pszczół oraz posadzono kwietną łąkę na terenie szkoły i zamontowano hotel dla tych pożytecznych owadów.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane było na wrzesień tego roku szkolnego. Zwyciężczyniami w konkursie zostały uczennice klasy 3 technikum - Natalia Borowiak i Klaudia Niedbalska. Gratulujemy!

Materiał: Karolina Gomes - ZS w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)