Nakielski „Staszic" otworzył swe drzwi! Idealna okazja do poznania szkoły

fot. MM
12 kwietnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica #w Nakle odbyło się coroczne wydarzenie, tzw. Drzwi Otwarte. Była to idealna okazja do poznania szkoły, jej uczniów oraz nauczycieli. Z tej jedynej w swoim rodzaju możliwości postanowiła skorzystać ogromna grupa ósmoklasistów.
W okresie wiosennym uczniowie ósmych klas szkół podstawowych poważnie zastanawiają się nad wyborem nowej szkoły, w której będą kontynuować swoją naukę. W sobotę, od samego rana, nakielski „Staszic" został otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Oprócz możliwości rozpoczęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym, nakielski „Staszic" - będący największą szkołą średnią w całym powiecie nakielskim - daje w tym roku możliwość zyskania konkretnego zawodu po ukończeniu poszczególnych kierunków kształcenia. Technik Reklamy, Technik Rachunkowości, Technik Logistyk, Technik Informatyk, Technik Ekonomista, Technik Hotelarstwa, Technik Organizacji Turystyki - jak widać, jest z czego wybierać!
Szkolna społeczność zadbała o liczne atrakcje dla odwiedzających placówkę ósmoklasistów. Po oficjalnym spotkaniu w szkolnej auli, ósmoklasiści zostali zaproszeni do poszczególnych klas, w których mogli zasięgnąć zdecydowanie więcej szczegółowych informacji na temat interesujących ich kierunków kształcenia.
Galeria









































































Czytaj również
Dodaj komentarz
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
kkw, w dniu 12-04-2025 15:09:19 napisał:
odpowiedz
ABC, w dniu 12-04-2025 16:21:04 napisał:
odpowiedz
Ug, w dniu 12-04-2025 16:33:53 napisał:
odpowiedz
Do ABC, w dniu 12-04-2025 17:17:04 napisał:
odpowiedz
Arek, w dniu 14-04-2025 11:15:53 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!