Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

O zagrożeniach terrorystycznych z uczniami. Poznali wiele wskazówek

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Uczniowie klas o profilu prawno-policyjnym szubińskiego# „ogólniaka” wzięli udział w spotkaniu, podczas którego omówiono zagrożenia terrorystyczne i postępowanie na wypadek wtargnięcia do placówki uzbrojonego napastnika. Spotkanie współprowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy spotkała się z uczniami klas o profilu prawno-policyjnym I LO w Szubinie.

Tematem zajęć były zagrożenia terrorystyczne. Policjantka wskazywała, jak należy zachowywać się w przypadku kiedy w placówce zostanie podłożony ładunek wybuchowy. Informowała też o postępowaniu na wypadek wtargnięcia do szkoły uzbrojonego napastnika.

Prowadząca zajęcia opowiadała również o sposobach alarmowania w przypadkach wystąpienia zagrożenia, sposobach działania służb, a także o tym, w jaki sposób powinny zachowywać się osoby przebywające w budynku w trakcie pracy służb ratunkowych.

Współprowadzącym zajęcia, z ramienia szkoły, był p. Artur Krajewski.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)