Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2023

Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych. Nauka empatii i zrozumienia

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień #Osób Niepełnosprawnych. W naszym przedszkolu zawsze pamiętamy o tym ważnym dniu i promujemy prawa osób niepełnosprawnych, ponieważ przywiązujemy ogromną wagę do tolerancji, otwartości i szacunku do drugiego człowieka.

Tegoroczne obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych jak zwykle były świetną okazją do odświeżenia swojej wiedzy i powtórzenia podstawowych informacji. Oglądaliśmy ilustracje i popularne symbole prezentujące niepełnosprawność. Rozmawialiśmy o różnicach między ludźmi, ale udało się także znaleźć szereg podobieństw miedzy nami. Przedszkolaki wytężały umysły próbując omówić wiersz o tematyce niepełnosprawności i opowiadały o własnych doświadczeniach. Nie zabrakło również czasu na zabawę, która przypomniała wszystkim jak ważne są zmysły i umożliwiła przynajmniej w niewielkim stopniu doświadczenie problemów osób niepełnosprawnych. Dzieci m.in. rozpoznawały przedmioty wyłącznie przez dotyk, pokonywały tory przeszkód i poszukiwały różnych rzeczy sugerując się tylko poleceniami rówieśników, rysowały bez użycia rąk, pokonywały ścieżkę sensoryczną, a na koniec wykonały wspólnie wielką pracę plastyczną, sklejając i ozdabiając wg własnego pomysłu ilustrację nawiązującą do wybranej niepełnosprawności.

Przez cały rok uczymy się empatii i zrozumienia, a Dzień Osób Niepełnosprawnych w sposób szczególny pozwolił nam przypomnieć sobie, że wszyscy są tak samo ważni.

Materiał: Patrycja Gaszkowska-Grzeszczak, Wanda Zygmunt-Król

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)