Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Odszedł Jan Kasprzak. Był zawodnikiem Szubinianki oraz społecznym autorytetem

fot. UM w Szubinie

fot. UM w Szubinie

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o# śmierci Jana Kasprzaka.

Jan Kasprzak urodził się 8 sierpnia 1949 roku w Szubinie. Był zawodnikiem Ludowego Klubu Sportowego Szubinianka. Pan Jan wystąpił w słynnym już meczu towarzyskim 24 stycznia 1968 r. na stadionie miejskim w Szubinie z Górnikiem Zabrze, a 9 lutego 1968 r. z Polonią Bytom. Wystąpił również w meczu przeciwko trzykrotnemu mistrzowi Polski Legii Warszawa. Prowadził drużynę trampkarzy, drużynę juniorów i seniorów LKS Szubinianka. W latach 1976-2000 pełnił funkcje społeczne w klubie, był prezesem, wiceprezesem oraz członkiem zarządu klubu. W latach 1991-2000 zajmował stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szubinie. Za swoją działalność w dziedzinie krzewienia kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Szubin otrzymał wiele wyróżnień m.in. Srebrną Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej, Brązową Odznakę za zasługi w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy oraz Odznakę Zasłużonego Działacza LZS.

W 2018 r. za osiągnięcia sportowe, społeczny autorytet, a przede wszystkim ogromne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i sportu w gminie wyróżniony został przez Radę Miejską w Szubinie Medalem Honorowym Sędziwoja z Szubina.

Materiał: Urząd Miejski w Szubinie/red.

Oceń artykuł: 13 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Sylwester, w dniu 25-11-2021 22:57:47 napisał:

  Spoczywaj w spokoju.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Szubin, w dniu 26-11-2021 08:07:43 napisał:

  Świetny człowiek.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Cytryna
3,99PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)