Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

fot. powierzone
Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.
W dniu 19 stycznia 2023 roku odbył się II etap konkursu, którego współorganizatorami są Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy. Do intelektualnych zmagań przystąpiło 104 uczniów z całego województwa, którzy spośród kilkuset przebrnęli I etap na poziomie miast współorganizatorów. 10 najlepszych spotka się w marcowym finale. Nasz region w II etapie reprezentowało sześcioro uczniów.
Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się Oliwia Żywicka reprezentująca Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią i Tymoteusz Sobczak reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.
W finale zadaniem uczniów będzie przygotowanie w formie pisemnej i multimedialnej swojego autorskiego projektu dotyczącego przeciwdziałania problemom występującym w środowisku szkolnym lub w miejscu zamieszkania. Projekt może obejmować tematy z zakresu m.in. ładu i porządku publicznego, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ekologii, przeciwdziałania uzależnieniom, przeciwdziałania przemocy.
Całość pracy będzie oceniana przez komisję konkursową przed którą każdy z uczestników będzie miał 10 minut aby przekonać o słuszności swoich propozycji poprawienia stanu bezpieczeństwa w opisanym przez siebie rejonie.
XI Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół średnich z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek w środowisku lokalnym.
Zwycięzca Olimpiady otrzymuje Nagrodę - opłacone 3-letnie studia na wybranym przez siebie kierunku kształcenia, prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu.
Nauczyciel – koordynator zwycięzcy Olimpiady otrzymuje studia podyplomowe oraz prawo do udziału w bezpłatnym szkoleniu prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, a na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Finał odbędzie się w auli budynku WSB w Toruniu w dniu 31 marca 2023 roku.
Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Koordynator regionalny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Żeglugi. Uroczysta gala
- Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego. Nicola w etapie rejonowym
- Licealiści w Parlamencie Europejskim. Uczniowie "Wyspiańskiego" z wizytą
- Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennica szubińskiego LO na gali
- Wizyta gości z Belgii. Kolejny projekt Erasmus w szubińskim LO
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)