Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 marca 2021

Ostatnia droga śp. Henryka Adamczyka. "Był człowiekiem wielu pasji"

fot. Tomasz Miłowski

fot. Tomasz Miłowski

W ubiegłym tygodniu, w czwartek 25 marca 2021 r. na cmentarzu w Nakle pożegnaliśmy# śp. Henryka Adamczyka. Zmarł w wieku 77 lat. Był człowiekiem wielu pasji, dobrym organizatorem, aktywnym uczestnikiem niezliczonych przedsięwzięć. Z troską, zabiegając o wspólne dobro, formułował odważne, często bezkompromisowe opinie i komentarze sygnując je zawsze swoim imieniem i nazwiskiem.

Miałem okazję osobiście doświadczyć aktywności Henryka Adamczyka. Pamiętam jego zaangażowanie, pomoc i niezwykłe zdolności organizacyjne, gdy wspólnie w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku przygotowywaliśmy na placu cukrowskim w Paterku zawody motoryzacyjne, gdy przewodniczył pracom związanym z organizacją Zjazdu Absolwentów „Jedynki” w 2010 r. (dzisiaj w budynku nieistniejącej już Szkoły Podstawowej nr 1 w Nakle funkcjonuje Starostwo Powiatowe w Nakle). To Pan Henryk w 2015 r. wygrał powiatowy konkurs na nazwę zakupionego przez samorząd statku „Zgłowięda”. Zaproponował dla niego nazwę „Jadwiga Bolesławówna” nawiązując bezpośrednio do sztandarowej jednostki Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle „Władysława Łokietka”.

Po uroczystości pogrzebowej przekazałem Małżonce śp. Henryka Adamczyka książkę wydaną przez powiat nakielski „Nakło i Noteć. Dzieje i losy” autorstwa Henryka i Michała Trybuszewskich, ze stosownym wpisem memoratywnym. Żegnany w czwartek Pan Henryk był bardzo związany emocjonalnie z dzielnicą Nakła, Majdynami, skrupulatnie i wnikliwie opisanymi w tej publikacji.

Materiał: Tomasz Miłowski wicestarosta nakielski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 86 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)