Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2021

Ostatnie pożegnanie. Odszedł na zawsze, by pozostać w pamięci

fot. LZ

fot. LZ

W sobotę, 11 grudnia 2021, na cmentarzu parafialnym w Szubinie #pożegnano śp. Zdzisława Lorka – wieloletniego dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni oraz radcę prawnego. Zmarłemu, w jego ostatniej drodze towarzyszyła rodzina – bliska i daleka, znajomi, sąsiedzi, mieszkańcy Kcyni oraz delegacje z miejsc pracy zawodowej.

Mszę świętą sprawował ksiądz dziekan Tadeusz Lesiński, który także odprowadził zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Zanim ciało zmarłego złożono do grobu, kilka słów na temat jego życia powiedział Jan Kurant, przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni. Wspomniał najważniejsze kwestie dotyczące życiorysu śp. Zdzisława Lorka. Zwrócił się także do zmarłego. - Zdzisławie! Dziś żegnasz swoich najbliższych: żonę, córkę, syna, synową i ich rodziny, rodzeństwo, wnuki, prawnuki. Żegnasz również nas, swoich przyjaciół i kolegów, współpracowników, towarzyszy wspólnych imprez. Dyrektorze nasz! Na ostatni apel stawili się prawie wszyscy żyjący współpracownicy, by przesłać ci ostatni komunikat: „Byłeś dla nas i jesteś wielkim autorytetem, wspaniałym dyrektorem, przewodnikiem, nauczycielem i wychowawcą. A przede wszystkim dobrym i sprawiedliwym człowiekiem.” Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci swoich bliskich, bo jak pisał ksiądz Jan Twardowski: „Można odejść na zawsze, by pozostać w pamięci”. Niech czas zabliźni rany i wyrwę w naszych sercach pamięcią o Tobie, a miłosierny Bóg, w którego wierzyłeś, pokładałeś nadzieję i ufność obdarzy Cię nagrodą zbawienia i pozwoli nadal pracować w swoich niebiańskich ogrodach – mówił Jan Kurant.


Śp. Zdzisław Lorek zmarł 4 grudnia 2021 roku, przeżywszy 85 lat.

Oceń artykuł: 18 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)