Dziś mamy 5 grudnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2021

Ostatnie pożegnanie. Odszedł na zawsze, by pozostać w pamięci

fot. LZ

fot. LZ

W sobotę, 11 grudnia 2021, na cmentarzu parafialnym w Szubinie #pożegnano śp. Zdzisława Lorka – wieloletniego dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni oraz radcę prawnego. Zmarłemu, w jego ostatniej drodze towarzyszyła rodzina – bliska i daleka, znajomi, sąsiedzi, mieszkańcy Kcyni oraz delegacje z miejsc pracy zawodowej.

Mszę świętą sprawował ksiądz dziekan Tadeusz Lesiński, który także odprowadził zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Zanim ciało zmarłego złożono do grobu, kilka słów na temat jego życia powiedział Jan Kurant, przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni. Wspomniał najważniejsze kwestie dotyczące życiorysu śp. Zdzisława Lorka. Zwrócił się także do zmarłego. - Zdzisławie! Dziś żegnasz swoich najbliższych: żonę, córkę, syna, synową i ich rodziny, rodzeństwo, wnuki, prawnuki. Żegnasz również nas, swoich przyjaciół i kolegów, współpracowników, towarzyszy wspólnych imprez. Dyrektorze nasz! Na ostatni apel stawili się prawie wszyscy żyjący współpracownicy, by przesłać ci ostatni komunikat: „Byłeś dla nas i jesteś wielkim autorytetem, wspaniałym dyrektorem, przewodnikiem, nauczycielem i wychowawcą. A przede wszystkim dobrym i sprawiedliwym człowiekiem.” Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach i pamięci swoich bliskich, bo jak pisał ksiądz Jan Twardowski: „Można odejść na zawsze, by pozostać w pamięci”. Niech czas zabliźni rany i wyrwę w naszych sercach pamięcią o Tobie, a miłosierny Bóg, w którego wierzyłeś, pokładałeś nadzieję i ufność obdarzy Cię nagrodą zbawienia i pozwoli nadal pracować w swoich niebiańskich ogrodach – mówił Jan Kurant.


Śp. Zdzisław Lorek zmarł 4 grudnia 2021 roku, przeżywszy 85 lat.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)