Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2022

Ostatnie pożegnanie śp. Jana Krzyżanowskiego. Zakochany w piłce

fot. MM

fot. MM

15 listopada na cmentarzu w Rynarzewie odbył się pogrzeb śp. Jana Krzyżanowskiego# – prezesa oraz założyciela klubu LZS Iskra Zamość–Rynarzewo. Ceremonię pogrzebową poprowadził proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio w Zamościu ks. Roman Michalski.

– Pan Jan przez całe swoje życie był zakochany w piłce nożnej i był najwierniejszym kibicem naszego zespołu. Żegnamy go z wielkim żalem i składamy najszczersze kondolencje dla rodziny i najbliższych. Pan Jan pozostanie na zawsze w naszej pamięci – takimi słowami pożegnali zmarłego w wieku 74 lat śp. Jana Krzyżanowskiego członkowie LZS Iskra Zamość–Rynarzewo. Zmarłemu w jego ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, znajomi, brać wędkarska, piłkarska rodzina, przedstawiciele sołectwa Zamość oraz szubińskiego samorządu gminnego.

Kilka słów o zmarłym powiedział również sam proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio w Zamościu ks. Roman Michalski. – Śp. Jan Krzyżanowski był niemalże w każdej chwili zatroskany o to, co się dzieje w klubie. Dziękuję z tego miejsca za obecność jego piłkarskiej rodzinie. Dobrze wiecie, jak was bardzo kochał i jak całe swoje życie oddał, aby „Iskra” zawsze była kimś. Pan Jan oprócz piłki nożnej, miał także drugą pasję. Był bowiem zapalonym wędkarzem (...) Myślę, że będę wyrazicielem ogromnej większości naszych parafian i mieszkańców naszego zamojskiego gniazda, żeby właśnie tu w tym miejscu, gdzie żegnamy śp. Jana Krzyżanowskiego, zwrócić się do włodarzy naszej gminy, a także do członków rady miejskiej, aby zrobili wszystko, by nasz zamojski stadion został nazwany imieniem Jana Krzyżanowskiego. Uważam, że będzie to nasza ogromna wdzięczność dla wszystkiego tego, co uczynił dla naszej wspólnoty. Niech ta pamięć o nim, który stworzył to wszystko – przetrwa na wieczność. Taka jest moja prośba i myślę, że poparta przez wielu innych mieszkańców. Wszystko co robił, robił społecznie, bez oglądania się za siebie i brania dla siebie jakichkolwiek profitów. Niech ci młodzi, którzy będą rywalizować na tym stadionie, biorą z niego przykład. Jako proboszcz parafii i spowiednik mogę zaświadczyć i powiedzieć, że co do jego zbawienia możemy być pewni – powiedział proboszcz

Oceń artykuł: 21 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)