Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

19 maja 2022

Pałucka do remontu. Czy jest szansa na naprawę?

fot. LZ

fot. LZ

Rafał Wesołowski, sołtys Stanisławki, apeluje o remont ulicy Pałuckiej w Kołaczkowie. Co na to gmina? Czy ma w planach poprawę stanu drogi?

Petycja w tej sprawie wpłynęła do burmistrza Szubina pod koniec lutego. Sołtys, w związku z coraz liczniejszymi skargami mieszkańców okolicznych wsi odnośnie do pogarszającego się stanu jezdni i chodnika na ulicy Pałuckiej w Kołaczkowie, zaapelował do burmistrza o naprawę drogi wraz z przyległym do niej chodnikiem na odcinku od nr 3 do przejazdu kolejowego.

Co na to gmina? – W roku bieżącym planuje się wykonać remont nawierzchni ul. Pałuckiej oraz istniejącego chodnika na odcinku od drogi serwisowej do przejazdu kolejowego. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znany wykonawca i koszt wykonania prac. Planowany remont polegał będzie na odtworzeniu nawierzchni z masy bitumicznej i chodnika z kostki betonowej – informuje Maciej Chłapek, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej w Urzędzie Miejskim w Szubinie.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (7)

  Mariusz, w dniu 19-05-2022 19:00:59 napisał:

  Proszę dokończyć trawniki na ulicy tysiąclecia w Szubinie bo tylko częściowo są zdobione a reszta inwestycji wygląda niezbyt atrakcyjnie

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ola , w dniu 19-05-2022 19:37:23 napisał:

  Brawo Panie Sołtysie. Świetna inicjatywa. Niech tylko pilnuje Pan tematu.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Kurdebele, w dniu 20-05-2022 05:52:50 napisał:

  Jakby Kłosowski tam chciał budować bloki, to piotrowski zaraz by drogi zbudował. Wystarczy spojrzeć co się dzieje koło gminy

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Nikoś, w dniu 20-05-2022 17:42:04 napisał:

  Rafał Wesołowski na sołtysa Kołaczkowa !!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)