Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2021

Pierwszy Tydzień Kreatywności. Moc atrakcji w I LO

fot. pow.

fot. pow.

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie szubińskiego liceum zostali zaproszeni do udział w Tygodniu Kreatywności.

We wtorek z okazji 65. rocznicy poznańskiego powstania licealiści udali się do Muzeum Ziemi Szubińskiej na wystawę ,,Obrazowanie historii. Poznański czerwiec 1956”. Uczniowie wysłuchali wykład u Jerzego Brukwickiego o splotach polityki z wydarzeniami kulturalnymi, o Pomniku Poznańskiego Czerwca 1956, o niezależnym życiu artystycznym w Poznaniu w latach 80., działalności Teatru 8 Dnia, środowisku poetów, głośnym spektaklu „Oskarżony: Czerwiec pięćdziesiąt sześć” w Teatrze Nowym. Młodzież miała okazję zapoznać się z publikacją prelegenta, krytyka sztuki i dziennikarza pt. „Poznańskie czerwce 1956-1981-1986-2021”.

Z kolei uczniowie klasy I b z panią A. Marchlewską udali się do Muzeum ”Wodnik”, gdzie mogli podziwiać stare kombinezony do nurkowania, maski, butle tlenowe, fajki, wyposażenie osobiste nurka, zdjęcia, a nawet książki o tematyce marynistycznej. Muzeum założył pan Roman Berendt, który oprowadził uczniów po muzeum oraz przybliżył im specyfikę pracy nurka. Obok sprzętu do nurkowania, w muzeum znajdują się też elementy wyposażenia strażackiego.
Pozostali uczniowie brali udział w zajęciach kreatywnych. Uczennice klasy II d: Sara Chełminiak, Tatiana Konopka, Wiktoria Śliwińska i Aleksandra Tabor przygotowały dla uczestników różne zagadki i zadania escape room. Uczniowie brali udział także m.in. w teście wiedzy - Kahoot na temat szkoły, kalamburach. Nie zabrakło też ulubionej gry psychologiczno-strategicznej klasy Ic- ,,Mafii”.

Materiał: A. Kobierowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)