Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2021

Pierwszy Tydzień Kreatywności. Moc atrakcji w I LO

fot. pow.

fot. pow.

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie szubińskiego liceum zostali zaproszeni do udział w Tygodniu Kreatywności.

We wtorek z okazji 65. rocznicy poznańskiego powstania licealiści udali się do Muzeum Ziemi Szubińskiej na wystawę ,,Obrazowanie historii. Poznański czerwiec 1956”. Uczniowie wysłuchali wykład u Jerzego Brukwickiego o splotach polityki z wydarzeniami kulturalnymi, o Pomniku Poznańskiego Czerwca 1956, o niezależnym życiu artystycznym w Poznaniu w latach 80., działalności Teatru 8 Dnia, środowisku poetów, głośnym spektaklu „Oskarżony: Czerwiec pięćdziesiąt sześć” w Teatrze Nowym. Młodzież miała okazję zapoznać się z publikacją prelegenta, krytyka sztuki i dziennikarza pt. „Poznańskie czerwce 1956-1981-1986-2021”.

Z kolei uczniowie klasy I b z panią A. Marchlewską udali się do Muzeum ”Wodnik”, gdzie mogli podziwiać stare kombinezony do nurkowania, maski, butle tlenowe, fajki, wyposażenie osobiste nurka, zdjęcia, a nawet książki o tematyce marynistycznej. Muzeum założył pan Roman Berendt, który oprowadził uczniów po muzeum oraz przybliżył im specyfikę pracy nurka. Obok sprzętu do nurkowania, w muzeum znajdują się też elementy wyposażenia strażackiego.
Pozostali uczniowie brali udział w zajęciach kreatywnych. Uczennice klasy II d: Sara Chełminiak, Tatiana Konopka, Wiktoria Śliwińska i Aleksandra Tabor przygotowały dla uczestników różne zagadki i zadania escape room. Uczniowie brali udział także m.in. w teście wiedzy - Kahoot na temat szkoły, kalamburach. Nie zabrakło też ulubionej gry psychologiczno-strategicznej klasy Ic- ,,Mafii”.

Materiał: A. Kobierowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)