Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

24 marca 2022

Pierwszy dzień wiosny w szubińskim przedszkolu. Dzieci bawiły się świetnie

fot. pow.

fot. pow.

21 marca daltońskie przedszkole w Szubinie świętuje# nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. Pielęgnujemy tradycję Dnia Talentu.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Piękna Polska Wieś”, a dzieci rozwijały talenty, które są niezbędne w prowadzeniu farmy. Dojenie krowy, bieg konia z rolnikiem w kaloszach, wieszanie prania, „wybierki”, karmienie świni i zbieranie jajek to zadania, które wszystkie dzieci musiały wykonać. Atrakcją był najprawdziwszy na świecie traktor, którym przyjechał do naszego przedszkola dziadek naszego kolegi Antosia- pan Sławek. Pokazał wszystkim traktor, pozwolił usiąść na miejscu kierowcy i wraz z żoną obdarował dzieci jajkami. Przy wspólnych tańcach, w ciekawej scenerii dzieci z entuzjazmem spędziły czas w przedszkolnym ogrodzie. Każdy przedszkolak otrzymał batonik, uzupełniając deficyt kaloryczny. Poza tym poszczególne grupy były odpowiedzialne za wykonanie kącików z zagrody wiejskiej, w których dzieci mogą spędzać czas, manipulując przedmiotami i wykonując zadania według daltońskich instrukcji. Wiosnę rozpoczęliśmy z przytupem. Niech drży Polska wieś, bowiem nadchodzą kadeci-rolnicy, z przeogromnym talentem! 

Materiał: Anna Ucińska, Izabela Szpotańska, Klaudia Jamka - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie 

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)