Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 marca 2022

Pierwszy dzień wiosny w szubińskim przedszkolu. Dzieci bawiły się świetnie

fot. pow.

fot. pow.

21 marca daltońskie przedszkole w Szubinie świętuje# nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. Pielęgnujemy tradycję Dnia Talentu.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Piękna Polska Wieś”, a dzieci rozwijały talenty, które są niezbędne w prowadzeniu farmy. Dojenie krowy, bieg konia z rolnikiem w kaloszach, wieszanie prania, „wybierki”, karmienie świni i zbieranie jajek to zadania, które wszystkie dzieci musiały wykonać. Atrakcją był najprawdziwszy na świecie traktor, którym przyjechał do naszego przedszkola dziadek naszego kolegi Antosia- pan Sławek. Pokazał wszystkim traktor, pozwolił usiąść na miejscu kierowcy i wraz z żoną obdarował dzieci jajkami. Przy wspólnych tańcach, w ciekawej scenerii dzieci z entuzjazmem spędziły czas w przedszkolnym ogrodzie. Każdy przedszkolak otrzymał batonik, uzupełniając deficyt kaloryczny. Poza tym poszczególne grupy były odpowiedzialne za wykonanie kącików z zagrody wiejskiej, w których dzieci mogą spędzać czas, manipulując przedmiotami i wykonując zadania według daltońskich instrukcji. Wiosnę rozpoczęliśmy z przytupem. Niech drży Polska wieś, bowiem nadchodzą kadeci-rolnicy, z przeogromnym talentem! 

Materiał: Anna Ucińska, Izabela Szpotańska, Klaudia Jamka - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie 

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)