Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2022

Pijani kierowcy wyeliminowani. Mężczyźni mieli prawie dwa promile

fot archiwum

fot archiwum

Dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego, który ruszył #w trasę bez wymaganych uprawnień, wyeliminowali wczoraj z ruchu mundurowi nakielskiej „patrolówki”. Obaj niebawem usłyszą zarzuty, a ich zachowanie oceni sąd.

Pierwszy kierowca, który kompletnie pijany ruszył w trasę został zatrzymany wczoraj (26.06.22) po godzinie 17 w centrum Nakła. 28-latka skontrolowali nakielscy patrolowcy, kiedy prowadził alfę romeo. Użyty alkomat wykazał w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Okazało się też, że nakielanin wyruszył w trasę, choć nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Kolejnego, już po dwóch godzinach, ten sam patrol zatrzymał w Potulicach, kiedy prowadził volkswagena passata. 57-latek, tak jak jego poprzednik, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Z tą różnicą, że miał prawo jazdy, które natychmiast zostało mu elektronicznie zatrzymane.

Obaj kierowcy niebawem usłyszą zarzuty, a decyzje w ich sprawie podejmie sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata pozbawienia wolności. 28-latkowi, za jazdę bez wymaganych uprawnień, dodatkowo grozi wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia aut.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Polo, w dniu 28-06-2022 07:42:28 napisał:

  Polska język trudna język

  odpowiedz

  • 0 (0)

  seba z BMW, w dniu 28-06-2022 11:11:24 napisał:

  nie warto było szaleć tak, aż do bólu. Alforomerowcu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki urodzinowe
39,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)