Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 października 2020

Pippi na urodziny. W konkursie wzięli udział głównie uczniowie ZSS w Szubinie

fot. RBP Szubin

fot. RBP Szubin

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie z przyjemnością informuje o udanym #zakończeniu konkursu plastycznego dla dzieci młodszych pt. Pippi na urodziny realizowanego z okazji 75 rocznicy pierwszego wydania Pippi Långstrump - jednej z najpopularniejszych książek dla dzieci na świecie (listopad 1945r., polskie wydanie) autorstwa Astrid Lindgren - jednej z najwspanialszych pisarek dla dzieci na świecie.

Skromnym wyrazem naszej wdzięczności do pisarki był konkurs plastyczny. W konkursie zorganizowanym przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie wzięło udział dwadzieścioro dzieci, w tym aż osiemnaście z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie. Każdy z uczestników konkursu otrzyma drobny upominek, a obrazy stworzone przez dzieci możecie Państwo oglądać w poniższej galerii.

Dyrekcja Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie wyraża wielkie uznanie dla dzieci Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie za czyny udział w konkursie plastycznym i piękne prace. Szczególnie dziękujemy nauczycielce – bibliotekarzowi ZSS Pani Joannie Stróżyk- Ryczek za opiekę i wsparcie dzieci w przygotowaniu prac na konkurs. Dziękujemy tez uczennicy LO nr 1 w Szubinie za pomoc przy zorganizowaniu wystawy pokonkursowej. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia była bibliotekarz P. Maria Mańkowska.

Oto uczestnicy, a zarazem zwycięzcy naszego konkursu: dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych w Szubinie: Mateusz Pobudokiewicz, Marcin Pawlak, Damian Skonieczny, Julia Hibner, Łukasz Waryan, Nikodem Brzeziński, Kacper Parus, Martin Jaruzal, Marta Werges, Magdalena Nowicka, Patryk Bolesta, Karolina Kotyńska, Jacek Fronckowiak, Oliwia Katafiasz, Piotr Świtała, Kacper Chodorowski, Patryk Pyszczyński.

Ponadto w konkursie wzięli udział: Martyna Gorzejewska – Białe Błota Szkoła Podstawowa „Cztery Pory Roku”, Tomasz Mańkowski- Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie oddział „O” „Biedronki”.

Materiał: Mirosław Rzeszowski

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie z HACCP
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)