Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

22 maja 2022

Place zabaw podlegają corocznej kontroli. Jaki jest ich ogólny stan?

fot. pow.

fot. pow.

Zgodnie z prawem budowlanym place zabaw podlegają# corocznej kontroli. Tak jest i w gminie Szubin. Miejsca rekreacji dla dzieci zostały sprawdzone w lipcu i sierpniu ubiegłego roku. Jaki jest ich ogólny stan?

W całej gminie sprawdzono nie tylko place zabaw, ale i siłownie zewnętrzne, których z roku na rok przybywa. Kontroli podlegały także szeroko pojęte tereny rekreacyjne w sołectwach. – W większości przypadków stan był dobry lub zadowalający. Stwierdzone nieprawidłowości usunięto. Część urządzeń, wykonanych z drewnianych elementów, została zlikwidowana, gdyż koszty ewentualnych napraw przewyższyłyby koszt zakupu nowego urządzenia – informuje wiceburmistrz Szubina Wioletta Borys-Stachowiak.

Zlikwidowano m.in. huśtawki w Turze, Zalesiu, Żurczynie, cały plac zabaw przy ulicy Kcyńskiej, piaskownicę w Szubinie Wsi, kilka elementów zabawowych w Wąsoszu i Samoklęskach Dużych, bujak sprężynowy w Kowalewie i Żędowie, zjeżdżalnię z wieżą w Chomętowie, karuzelę, piaskownicę i ławkę w Gąbinie. Powodem likwidacji była korozja drewna, pęknięcia i uszkodzenia, przez co elementy nie nadawały się do dalszego użytkowania i eksploatacji.

Place zabaw są także systematycznie doposażane w ramach wykorzystywania środków finansowych z funduszu sołeckiego. W ubiegłym roku zakupiono urządzenia do Chomętowa, Ciężkowa, Godzimierza, Mąkoszyna, Samoklęsk Dużych, Skórzewa, Słonaw, Turu, Wąsosza, Zalesia, Zamościa. Były to m.in. zjazdy linowe, huśtawki wahadłowe, sprężynowce, karuzele, zestawy do gry w piłkę nożną czy siatkową, zjeżdżalnie, urządzenia do siłowni zewnętrznej, stojaki na rowery.

Ponadto wykonano częściowe ogrodzenia terenów rekreacyjnych w Pińsku, Retkowie, Smolnikach oraz Żędowie. Zakupiono ławki do Mąkoszyna, Zalesia oraz Turu. Dokonano utwardzeń terenu z kostki brukowej w Smolnikach oraz Zamościu. W celu renowacji drewnianych elementów znajdujących się na terenach rekreacyjnych zakupiono impregnaty oraz inne niezbędne artykuły w celu ich odnowienia. Łączny koszt wszystkich tych zakupów to ponad 192 tys. zł, z czego około 145 tys. zł to zakup tylko elementów na place zabaw.

Uszkodzenia powstałe na skutek dewastacji, czego niestety na terenie całej gminy nie brakuje, naprawiane są niezwłocznie bądź zakupywane są nowe elementy.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)