Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2021

Nakielski DPS otrzymał podziękowania. Złożyła je Elżbieta Piniewska

fot. DPS Nakło

fot. DPS Nakło

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez# to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – te słowa św. Jana Pawła II stały się mottem podziękowań samorządu województwa dla służb angażujących się w walkę ze skutkami pandemii.

W dniu wczorajszym Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią odwiedziła Pani Elżbieta Piniewska –  Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pani Przewodnicząca w imieniu Radnych Sejmiku oraz Pana Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa – przekazała podziękowania dla Domu ,,za dzielenie się wiedzą, zaangażowanie i poświecenie na rzecz mieszkańców Regionu, za ogromny trud i wsparcie oraz wielką lekcję altruizmu, wspólnotowości, społecznej solidarności, a także współodpowiedzialności za zdrowie i życie drugiego człowieka w czasie pandemii COVID-19.” Słowa te skierowane zostały do całej kadry Domu. Nie zabrakło również życzeń zdrowia oraz podziękowań dla mieszkańców Domu za ich cierpliwość i wytrwałość w tym trudnym czasie. Podczas spotkania Dyrektor oraz pracownicy Domu podziękowali za wsparcie otrzymane w ramach programów pomocowych koordynowanych przez Urząd Marszałkowski oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu.

Materiał: Patrycja Wojciechowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)