Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

30 września 2021

Pogadanki profilaktyczne w szkołach. Dzieciom podobały się zajęcia

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników dróg policjanci# powiatu nakielskiego spotykają się z dziećmi i prowadzą dla nich pogadanki profilaktyczne. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów w szkołach w Rynarzewie i Kołaczkowie.

Wczoraj (29.09.21) mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy wspólnie z szubińskim dzielnicowym st. sierż. Adrianem Świtałą spotkali się z najmłodszymi uczniami dwóch szkół podstawowych. Mundurowi odwiedzili dzieci w Rynarzewie i Kołaczkowie.

Zajęcia przeprowadzono dla klas 0-III, a prelegenci opowiadali o przepisach drogowych i zasadach poruszania się po trasach. Przypominali, jak ważne znaczenia dla bezpieczeństwa pieszych mają tzw. „odblaski” i informowali o znaczeniu znaków i sygnałów drogowych. By wiadomości, które przekazali policjanci, szybko się utrwaliły, poznane przepisy maluchy miały okazję ćwiczyć pod okiem mundurowych.

Dzieci usłyszały także wiele cennych rad, jak zachowywać się na terenie szkoły oraz spędzając czas wolny na podwórku, czy w domu. Omówione zostały również zagrożenia związane z zabawą z niebezpiecznymi zwierzętami.

Za aktywny udział w policyjnych zajęciach, dzieci otrzymały kolorowani i odblaskowe zawieszki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)