Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2021

Policjanci przeprowadzili zajęcia dla uczniów. Były bardzo pouczające

fot. pow.

fot. pow.

Zajęcia profilaktyczne o różnorodnej tematyce przeprowadził w# SP nr 1 w Szubinie dzielnicowy z miejscowego komisariatu oraz mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Spotkania zorganizowano dla dzieci z klas I-II, które powitały mundurowych w pięknych bajkowych przebraniach.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy wspólnie z szubińskim dzielnicowym asp. Damianem Ziółkowskim spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci z klas I-II, które powitały mundurowych w pięknych strojach, ubranych z okazji dnia bohatera bajkowego.

Policjanci przedstawili dzieciom wiele zagadnień związanych z bezpieczeństwem na drodze. Przypominali zasady ruchu pieszych, znaczenie sygnałów drogowych oraz zachęcali dzieci do noszenia odblasków informując jednocześnie, jak ważną rolę one pełnią.
Mowa była również o numerach alarmowych i sytuacjach, w jakich należy z nich korzystać, zasadach zachowania się, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę nieznajomą, bądź zaatakowane przez niebezpieczne zwierzę.

Dzieci na pamiątkę spotkania z mundurowymi otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)