Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

11 października 2021

Policjanci przypomnieli o ważnych zasadach. Wizyty w szkołach

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Na temat bezpiecznego korzystania z dróg, ostrożności w# kontaktach z osobami nieznajomymi i innych ważnych tematach rozmawiali podczas spotkań z uczniami dwóch szubińskich szkół, dzielnicowi z miejscowego komisariatu.

W ostatnich dniach dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie gościli w dwóch szkołach na terenie miasta. Mundurowi odwiedzili uczniów klas II w Szkole Podstawowej nr 1 i młodzież w Zespole Szkół Specjalnych.

Rozmawiając z młodszymi, policjanci skupili się w dużej mierze na kwestiach związanych z bezpiecznym korzystaniem z dróg. Przypominali najważniejsze przepisy dotyczące pieszych, omawiali znaczenie sygnałów drogowych i przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z niezgodnym z przepisami korzystaniem z tras. Dzieci usłyszały też rady, jak być bezpiecznym w domu pod nieobecność rodziców i co zrobić w sytuacji, kiedy do drzwi zapuka osoba nieznajoma.

Uczniowie z ZSS, prócz powyższych kwestii, usłyszeli także o tym, czym jest demoralizacja i jaką odpowiedzialność ponoszą młodzi ludzie za łamanie prawa.

Wszystkie dzieci otrzymały też odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)