Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Policjantki w szubińskim liceum. Zajęcia profilaktyczne

O odpowiedzialności prawnej nieletnich za łamanie prawa i demoralizację, a także pracy w Policji opowiadały podczas spotkania z uczniami #szubińskiego liceum policjantki z nakielskiej komendy powiatowej.

Policjantki z nakielskiej komendy powiatowej gościły w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie na spotkaniu z uczniami klas pierwszych.

Prelegentki omówiły regulacje prawne ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wskazując, kim jest nieletni i kiedy odpowiada za popełniane przez siebie czyny karalne. Przypominały też o demoralizacji, jej przejawach i zaznaczały, że zachowanie nieletnich ocenia sędzia rodzinny.

Mundurowe przypominały również o należytej ostrożności podczas korzystania z Internetu i przestrzegały przed czynami zabronionymi popełnianymi za jego pośrednictwem.

Młodzież dowiedziała się też, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji i jak wygląda procedura kwalifikacyjna poprzedzająca wcielenie do służby.

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył też dzielnicowy st. sierż. Piotr Mrówczyński.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)