Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2023

Policjantki w szubińskim liceum. Zajęcia profilaktyczne

O odpowiedzialności prawnej nieletnich za łamanie prawa i demoralizację, a także pracy w Policji opowiadały podczas spotkania z uczniami #szubińskiego liceum policjantki z nakielskiej komendy powiatowej.

Policjantki z nakielskiej komendy powiatowej gościły w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie na spotkaniu z uczniami klas pierwszych.

Prelegentki omówiły regulacje prawne ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wskazując, kim jest nieletni i kiedy odpowiada za popełniane przez siebie czyny karalne. Przypominały też o demoralizacji, jej przejawach i zaznaczały, że zachowanie nieletnich ocenia sędzia rodzinny.

Mundurowe przypominały również o należytej ostrożności podczas korzystania z Internetu i przestrzegały przed czynami zabronionymi popełnianymi za jego pośrednictwem.

Młodzież dowiedziała się też, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji i jak wygląda procedura kwalifikacyjna poprzedzająca wcielenie do służby.

W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył też dzielnicowy st. sierż. Piotr Mrówczyński.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)