Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 maja 2022

Policyjne działania na drogach. Nałożono 18 mandatów

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów było# celem nadrzędnym działań „NURD”, prowadzonych wczoraj przez policjantów „drogówki” na drogach powiatu. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (12.05.22) na drogach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego z komendy powiatowej prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz sprawdzano przestrzeganie przepisów przez pieszych.

Kontrole prowadzono szczególnie w miejscach, które w ocenie mundurowych mogą być potencjalnie niebezpieczne dla pieszych, w tym w rejonach głównych skrzyżowań. Biorąc pod uwagę, że nie tylko stosowanie się do przepisów przez kierowców ma wpływ na bezpieczeństwo na trasach, sprawdzano także zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 29 wykroczeń w tym 27 popełnionych przez kierowców. 17 z nich zagrażało bezpieczeństwu pieszych.

Sprawcy wykroczeń ponieśli konsekwencje przewidziane prawem. Nałożono 18 mandatów i 11 osób pouczono. Można uznać, że na kontrolowanych trasach było bezpiecznie, gdyż nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)