Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2022

Polska górą! Strongmani walczyli o puchar Mistrza Polski

fot. ML

fot. ML

Ośmiu mężczyzn z różnych zakątków Polski przyjechało do Szubina,# aby zawalczyć o „Puchar Polski Strongman Amatorów”. Lał się pot, krew i łzy potężnych gladiatorów. Kto okazał się najlepszy?

Zawody rozpoczęły się wczoraj, 11 czerwca 2022 r. na terenie szubińskiego targowiska. Przez ponad cztery godziny ośmiu pretendentów o tytuł mistrza zmagało się z niemożliwymi dla zwykłego człowieka ciężarami. Wśród zadań były między innymi takie jak: spacer farmera, herkules, spacer Buszmena, przeciąganie samochodu ciężarowego oraz podniesienie dwóch belek o wadze około 110 kg, axel 112 kg i hantel 70 kg.

W trakcie rozgrywek z ośmiu zawodników tylko siedmiu było w stanie przejść wszystkie testy. Damian Sieradzki podczas wykonywania spaceru farmera zerwał biceps i konieczna była pomoc lekarza. Z powodu tej kontuzji musiał wycofać się z zawodów. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
1. miejsce – Bartek Tarapata (37 pkt)
2. miejsce – Krystian Makowiecki (33 pkt)
3. miejsce – Kamil Łyszkowski (27,5 pkt)
4. miejsce – Mateusz Kuder (24 pkt)
5. miejsce – Marcin Owczarski (18 pkt)
6. miejsce – Jarek Lipiński (15,5 pkt)
7. miejsce – Piotr Grzybowski (15 pkt)

Punkty zbierane były w trakcie poszczególnych konkurencji. Ten, kto był najszybszy i najsilniejszy zdobywał ich najwięcej.
Dla publiczności organizatorzy przygotowali konkursy dla oraz licytacje koszulek podpisanych przez strongmanów. Zebrane pieniądze trafiały do fundacji „Sztuka wyboru”, która zajmuje się pomocą dla ludzi, którzy stanęli na „rozdrożu” i pomaga im wyjść z problemów.

Po ceremonii wręczania nagród, fani oraz kibice mieli szansę poznać się ze strongmenami i zrobić sobie wspólne zdjęcie.

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Tomek, w dniu 13-06-2022 17:26:30 napisał:

    Super weekend coś się działo w Szubinie oby wiecej takich zawodów.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)