Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 maja 2022

Ponad 5,7 mln dzieci z przyznanym świadczeniem na nowy okres

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Ponad 5,7 miliona dzieci ma już# przyznane świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy. Wypłata 500+ na nowy okres rozpocznie się w czerwcu.

Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego br. Formalności muszą dopełnić wszyscy uprawnieni do tego rodzice – zarówno ci, którzy świadczenie dostaną pierwszy raz, jak i ci, którzy pobierali 500+ w ubiegłych latach.

W drugim przypadku, kto złożył wniosek do końca kwietnia ma pewność zachowania ciągłości wypłaty świadczenia. Wypłata 500+ na nowy okres świadczeniowy rozpocznie się w czerwcu.

Zdecydowana większość rodziców złożyła już wnioski o przyznanie świadczenia i co najważniejsze, zdecydowana większość wniosków została już rozpatrzona. Cały proces przebiega naprawdę sprawnie i rodzice mogą być pewni, że na ich kontach wkrótce pojawi się dodatkowy zastrzyk gotówki, który będą mogli przeznaczyć na potrzeby swoich dzieci – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że do 11 maja rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski obejmujące ponad 6,1 mln dzieci. W przypadku 5,7 mln dzieci świadczenie zostało już przyznane.

Ważne terminy

Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną - na portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS lub za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

 • Jeżeli wniosek zostanie złożony w maju ustalenie prawa do wypłaty przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec oraz lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.
 • Dla rodzica lub opiekuna, który ubiega się o świadczenie wychowawcze i złoży wniosek w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 r., ustalenie oraz wypłata przyznawanego świadczenia za miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień, nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia br.
 • Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r. świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko w wieku do 18 roku życia. Nie mają znaczenia dochody rodziny i liczba dzieci w rodzinie.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Mariusz, w dniu 13-05-2022 12:10:02 napisał:

  A inflacja szybuje przez rozdawnictwo... PiS doprowadzi ten Kraj i nas wszystkich do bankructwa

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Kapusta młoda
3,99PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)