Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Potężny pożar na wysypisku śmieci! Liczne straże w akcji

fot. PN / MM / OSP Nakło / powierzone

fot. PN / MM / OSP Nakło / powierzone

Dzisiaj, 4 sierpnia 2022 roku około godziny 19 doszło do obszernego pożaru# na wysypisku śmieci w Rozwarzynie.

Na ten moment zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali palące się śmieci w hali. Zagrożone są maszyny.

Trwa akcja gaśnicza! Strażacy muszą szybko i sprawnie działać, ponieważ blisko wysypiska znajduje się las, który jest zagrożony.

Spaleniu uległ samochód osobowy marki Peugeot, który znajdował się na terenie zakładu.

Aktualizacja godz. 21

Z informacji jakie otrzymaliśmy od st. kpt. Bartosza Walkowiaka - oficera prasowego z PSP w Nakle wynika, że spaleniu uległa hala o powierzchni 200 mkw oraz wiata z odpadami. Kilkanaście zastępów bierze udział w pożarze. Strażacy schładzają butle z acetylenem i propano/butanem. Niestery oprócz odpadów spalone zostały również maszyny, m.in. wózek widłowy.

Akcja dogaszania potrwa jeszcze kilka a nawet kilkanaście godzin.

Oceń artykuł: 8 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (27) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (19)

  Detektyw, w dniu 04-08-2022 20:23:52 napisał:

  Coś za często pożary w tym miejscu. Przypadek?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (21)

  Ala, w dniu 04-08-2022 20:28:35 napisał:

  Przecież to normalna procedura. Biorą kasę za śmieci niby za utylizację, potem podpalenie (niby przypadkowe) i problem ze śmieciami znika.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (14)

  Srumig, w dniu 04-08-2022 20:28:43 napisał:

  Redukcja kosztów utylizacji

  odpowiedz

  • -9 (15)

  Obserwatorzy, w dniu 04-08-2022 20:40:54 napisał:

  To Szubin ma bliżej do Paterka niż Kcynia?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (10)

  opony , w dniu 04-08-2022 21:06:57 napisał:

  Późno coś w tym roku!

  odpowiedz

  • -11 (13)

  ktos, w dniu 04-08-2022 21:29:54 napisał:

  ALKĆJA DOGADZANIA

  odpowiedz

  • 13 (17)

  Na miejscu, w dniu 04-08-2022 21:33:43 napisał:

  Dla jasności to hala magazynowa z odpadami zmieszanymi w Rozwarzynie. Nie mylić z Robac. W takiej temperaturze samozapłon jak najbardziej realny. Drogi mieszkańcu odbiór odpadów bedzie według harmonogramu. Trwa akcja dogaszania.

  odpowiedz

  • -2 (20)

  Utylizacja na własną rękę , w dniu 04-08-2022 22:15:31 napisał:

  Mam na budowie pełno foli po materiale czy mogę ją podpalić i zgłosić pożar ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (10)

  Hehe, w dniu 04-08-2022 22:51:13 napisał:

  Strażaków jak mrówków...

  odpowiedz

  • 6 (28)

  Mieszkanka R, w dniu 04-08-2022 22:56:18 napisał:

  Panie Starosto dziekuje za wydanie pozwolenia na budowe i uzytkowanie wysypiska smieci w Rozwarzynie, Panie szanowny burmistrzu Panu tez chyle nisko czola za warunki zabudowy na to wysypisko! W tej chwili bardzo intensywnie inhaluje sie z cala spolecznoscia rozwarzyna smieciami przywiezionymi z calego kraju. Dziekuje za ekologie czyste powietrze i te wlepione mandaty przez straz miejska za brak nr na domu. Kiedy bedzie kolejna utylizacja odpadow cemicznych w robaku w paterku? Chociaz dajcie znac dzien wczesniej co ok a sie zamknie i kupi maski. Dziekuje za to wszystko naszym lokalnym wladza i prosze jeszcze o postawienie biogazowni w trybie ekspresowym oraz rzezni w okolicy zeby jeszcze bardziej zniszczyc dolnie noteci wraz z rezerwatami przyrody. Czy wy myslicie ze jak 500m od granicy strefy chronionej postawicie kolejne psedo eko truciciela to wam przejdzie plazem? Obnizylisxie standard naszego zycia zdrowotnego oraz ekonomicznego przez spadek cennieruchomosci. Dzieki za wiatraki, qysypisko, przyszla biogazownie, rzeznie i kolejne hektary fotowoltaiki z ktorych mieszkancy nie maja pozytku oprocz problemow ze sprzedaza, dzierzawa i rozwojem wsi!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 2 (16)

  Kolo, w dniu 05-08-2022 00:12:32 napisał:

  Utylizacja odpadów po Polsku... Ktoś poniósł konsekwencję za utylizację w ogniu plastiku w Stalówce w marcu 2016? Pod Nakłem też był pożar w Robacu... tam jakieś konsekwencje? Wszędzie kolesiostwo tylko... Tfuu

  odpowiedz

  • 13 (15)

  misiu, w dniu 05-08-2022 07:10:12 napisał:

  wysypisko jest w Rozwarzynie a Robac w Paterku, matoły

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Papi, w dniu 05-08-2022 08:19:34 napisał:

  W pl to juz standart ...

  odpowiedz

  • 7 (9)

  GG , w dniu 05-08-2022 10:46:23 napisał:

  Patole Nakielscy do pracy a nie głupoty pisać .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Antek, w dniu 05-08-2022 18:26:17 napisał:

  Czy pracowników przebadano alkomatem ?

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Magda , w dniu 05-08-2022 20:14:43 napisał:

  Tak zostali przebadani wszyscy Trzeźwi! Wrócili do zajęć lekcyjnych i dalej edukować nakielska Elite która nie potrafi segregować odpadów

  odpowiedz

  • 0 (0)

  krajan, w dniu 06-08-2022 13:24:43 napisał:

  Oczyszczalnia nie,wysypisko śmieci-nie,spalarne śmieci -nie,zakłady produkcyjne-nie.Niech to wszystko wybudują u sasiadów,za miedzą. Polskie piekiełko trwa.Przestrzeganie praworządności,poszanowania prawa do pracy nas nie dotyczy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)