Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

29 maja 2021

Powiatowy konkurs KWARK. Rywalizowali uczniowie z Nakła i Szubina

fot. pow.

fot. pow.

28 maja 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego# w Szubinie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Chemiczny "KWARK". Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy chemicznej oraz integracja młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczycielka chemii w szubińskim liceum pani Arleta Marchlewska. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nakielskiego pan Tadeusz Sobol, który również ufundował nagrody dla uczestników.

W konkursie udział wzięli uczniowie z Nakła i Szubina, którzy przez 120 minut rozwiązywali test składający się z 40 zadań z różnych dziedzin chemii.
Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, przyznano dwa pierwsze miejsca. Największą wiedzę chemiczną zaprezentowali uczniowie:
1m.- Alan Jagodziński (I LO Szubin) oraz Katarzyna Świerczyńska (I LO Nakło)
2m.- Agnieszka Gajewska (I LO Nakło)
3m.- Sergiusz Braniewicz (I LO Szubin)
Konkurs odbył się z zastosowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: A.Marchlewska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)