Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Powstańcy patronami ulic. Odsłonięcie tablicy poświęconej gen. Grudzielskiemu

fot. MB

fot. MB

„Powstańcy Wielkopolscy patronami naszych ulic” to projekt, z# którym związane były czwartkowe obchody zorganizowane w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna.

Zebranych w murach szubińskiego muzeum powitała prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Mariola Polańska. Wśród obecnych i przemawiających był także Mirosław Rzeszowski prezes Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego, starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. W uroczystościach wzięli udział także przedstawiciele szubińskiej parafii, radni rady miejskiej, radni powiatowi, przedstawiciele rady gminy Nowa Wieś Wielka, dyrektorzy jednostek gminnych oraz młodzież szkolna.

W części referatowej głos zabrali dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej dr Kamila Czechowska przedstawiając sylwetkę generała Kazimierza Grudzielskiego, dyrektor Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni Sebastian Mazurkiewicz oraz regionalista i nauczyciel SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie Piotr Stanisław Adamczewski.

W przerwie między referatami nastąpiła uroczystość odsłonięcia tabliczki, która poświęcona jest osobie generała Kazimierza Grudzielskiego. Tabliczka umiejscowiona jest na ścianie szkoły. Odsłonięcia dokonał starosta Tadeusz Sobol wraz z uczennicą z SP nr 1 w Szubinie.

To już dwunasta tabliczka w ramach Systemu Informacji Wizualnej na terenie gminy Szubin.

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (6)

    szubinianin, w dniu 22-10-2021 21:38:48 napisał:

    A gdzie pan Gąsior? Zawsze obecny na każdym wydarzeniu Szubina

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)