Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Pożar zboża i kombajnu! Zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej

fot. Archiwum / OSP Kcynia

fot. Archiwum / OSP Kcynia

4 sierpnia 2022 roku około godz. 15 doszło do pożaru w miejscowości# Grocholin (gm. Kcynia).

Na miejsce zadysponowano łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Sytuacja jest dynamiczna - poinformował st. kpt. Bartosz Walkowiak - oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle. Na ten moment wiemy, że pożarem został objęty kombajn oraz zboże na pniu.

Aktualizacja

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze rżyska i przenicy na pniu przed godziną 15:00. W działaniach brało udział łącznie aż 14 zastępów straży pożarnej. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRGSzubin, OSP Kcynia, OSP Sipiory, OSP Gromadno, OSP Dziewierzewo, OSP Górki Zagajne i OSP Łankowice. Akcja gaśnicza trwała ponad 2,5 godziny.

- Pożar objął około 10 hektarów powierzchni. Spaleniu uległ także kombajn. Do zaprószenia ognia doszło przez awarię w komorze silnika w kombajnie - przekazał st. kpt. Bartosz Walkowiak.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Piotr, w dniu 05-08-2022 10:54:04 napisał:

  Dziwne, wszędzie pożary zbóż, nagle wszystko co związane jest ze zbożem wszędzie w całej Europie pożary. To nie przypadki lecz celowe podpalenia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Mirek, w dniu 05-08-2022 11:26:56 napisał:

  Jak już piszecie artykuł to zróbcie to rzetelnie i dopiszcie jeszcze jednostki z Wielkopolski. Z Wągrowca Gołanczy i Panigrodza.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Ola, w dniu 06-08-2022 00:31:52 napisał:

  A czyj kombajn sie spalił

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mega, w dniu 06-08-2022 23:09:55 napisał:

  Cześć Ola kombajn tak poszedł z dymem o ale kombajnista cały o super

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)