Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

15 grudnia 2022

Pożegnanie śp. Małgorzaty Dybalskiej. Smutny dzień dla lokalnej społeczności

fot. MM

fot. MM

15 grudnia na cmentarzu w Ślesinie odbyła się ceremonia pogrzebowa śp. Małgorzaty Dybalskiej. #Zmarłej w jej ostatniej drodze towarzyszyły tłumy.

Po nabożeństwie w intencji zmarłej śp. Małgorzaty Dybalskiej, odprawionym w kościele pw. św. Mikołaja – wierni, kapłani, mieszkańcy Ślesina oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i działających na terenie gminy Nakło instytucji udali się na miejscowy cmentarz. Ceremonię pogrzebową poprowadził proboszcz ks. Sławomir Bednarek.

Śp. Małgorzata Dybalska przez 22 lata była dyrektorem szkoły w Strzelewie, prezesem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana w Ślesinie, prezesem Klubu Sportowego „Zorza” Ślesin. Była osobą aktywną społecznie, angażowała się w organizację wielu wydarzeń na terenie Ślesina. Zmarła pełniła również funkcję radnej w latach 1994–2002 oraz 2006– 2014. W swojej ostatniej kadencji pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady miejskiej w Nakle. Śp. Małgorzata Dybalska była również jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie nakielskim.

Oceń artykuł: 20 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)